Ripple CEO’su Bitcoin’i, 2008’deki Altına Benzetti

Bilindiği üzere COVID-19 salgını ve bunun sonucunda ortaya çıkan belirsizlikler diğer pekçok sektör ve işletmede olduğu gibi kripto para piyasasını da olumsuz etkiledi. Sektörün önde gelen şirketlerinden Ripple’da bunlardan birisi.

Yakın zamanda gerçekleştirilen bir sanal toplantıda konuşan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin 2020’deki ilerleyişine ve COVID-19 salgınının etkilerine dair fikirlerini paylaştı. Garlinghouse günümüz ekonomik senaryosunun 2008 mali krizine benzediğini söyledi. Bitcoin’in bir mali kriz sırasında ortaya çıktığını belirten Garlinghouse, BTC‘nin şu ana kadar çok iyi çalıştığı belirtti. Ardından, kripto para hareketlerinin altın için dijital alternatifler ortaya koyduğunu ve yine altının 2008 krizinden sonra yaptığı gibi kripto paraların da küresel ekonomik krizden güçlenerek çıkacağını dile getirdi. Ünlü CEO şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in 2008 ve 2009 krizlerinin hemen ardından ortaya çıktığını unutmamalıyız. O dönem altın birçok anlamda güvenli limandı. 2008’in likidite krizi esnasında bir düşüş yaşadı ancak daha sonra büyük bir koşu başlattığını gördük. Bence benzer bir durumu da kripto piyasalarInda göreceğiz.”

Garlinghouse ayrıca öncelikle nakit merkezli ticaret yapan şirketlerin yüzde 30-40 oranında bir darbe aldığını vurguladı. Ancak, dijital işlemlere odaklanan şirketlerin yüzde 80-100 oranında bir artış kaydettiğini belirtti.

Bunun yanında korona virüsün dünya genelinde yarattığı aksaklıklara rağmen, Garlinghouse, Ripple’ın 2019’un birinci çeyreği ve 2020’nin ikinci çeyreği arasında nasıl önemli bir büyüme kaydettiğini vurguladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.