Nisan 8, 2024

Ripple CEO’su 2024 İçin Bir Cesur Tahminde Daha Bulundu


Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, CNBC ile yaptığı yeni röportajında kripto para piyasasının geleceği hakkında iddialı bir görüş belirtti. Özellikle, bu yılın sonunda kripto piyasasının toplam değerinin 5 trilyon doları aşacağına inandığı tahmini toplulukta çokça yer aldı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere küresel kripto para piyasasının mevcut değeri 2,58 trilyon doları geçmiş durumda. Garlinghouse’un öngörüsü, piyasanın önümüzdeki sekiz ay içinde iki katına çıkarak büyüyeceğini öngörüyor.

Garlinghouse’un iddialı görüşünü destekleyen faktörler arasında, özellikle Bitcoin ETF’leri ile gelen yeni kurumsal katılım öne çıkıyor. Ayrıca, önümüzdeki iki hafta içinde gerçekleşecek olan BTC yarılanma etkinliği de bu iyimserliği destekliyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, “Bu sektörde uzun süredir bulunuyorum ve bu tür trendlerin geçmişte de yaşandığını gördüm,” dedi. Ayrıca, kripto ETF’lerinin ilk kez kurumsal yatırımcıları çektiğini ve Bitcoin talebinde artışa neden olduğunu vurguladı. Mart ayında Bitcoin madencileri yaklaşık 28.500 BTC üretirken, Bitcoin spot ETF’lerinin 66 binin üzerinde BTC tokenı tükettiği rapor edildi.

Garlinghouse, “Arz daraldığında ve talep genişlediğinde ne olacağını söylemek için ekonomi uzmanı olmaya gerek yok,” diye ekledi. Bu bağlamda, kripto piyasasının yeni trendlerin ortasında kolayca iki kat değerlenebileceğini iddia etti.

Garlinghouse ayrıca, 2024’ün başlarında bu yılın “büyük olacağını” vurguladı. Bu cesur açıklaması, XRP‘nin görünümüne ilişkin iyimserliği artırdı.

Ripple CEO’suna benzer şekilde, Garlinghouse’un 5 trilyon dolarlık bir pazara ilişkin son tahmini, XRP topluluğu içindeki güveni yeniden ateşledi. Hevesli bir XRP savunucusu olan Luke Thomas, şirketi izlediği yedi yıl boyunca Garlinghouse’un piyasa göstergelerini bu kadar açık bir şekilde sunduğunu hiç görmediğini belirtti.

Thomas, Garlinghouse’un son açıklamasının, başta Ripple ve XRP olmak üzere kripto para dünyası için ufukta önemli gelişmeler olduğunu gösterdiğine inanıyor.

Gerçekten de Ripple, kısa bir süre önce yıl sona ermeden XRP Ledger üzerinde bir USD stabilcoin’ini başlatma planlarını açıkladığından, bu projeksiyona doğru ilerleme sinyalleri veriyor.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?