Mart 29, 2024

Ripple Bu Güne Hazırlanıyor: 1 Milyar XRP Token’ın Kilidi Açılıyor, Fiyatı Neler Bekliyor?

XRP Ledger geliştirmesinin arkasındaki şirket olan Ripple, 1 Nisan’da 628,5 milyon dolar değerinde 1 milyar XRP token’ının kilidini açacağını açıkladı. Bu, Ripple’ın önümüzdeki haftalarda XRP fiyatını olumsuz etkileyebilecek aylık satışlarının bir parçası.

Tarihsel olarak Ripple, 2017’den bu yana her ayın ilk günü tamamlanan emanetler yoluyla 1 milyar tokenın kilidini açıyor. Nisan ayı, XRP’nin enflasyonu için son birkaç yıldan farklı hesapların kullanıldığı yeni bir dönemin başlangıcı olacak.

XRPScan’e göre, Mart ayındaki kilit açma işleminde bildirildiği üzere, şirket şimdiye kadar ‘Ripple (22)’ ve ‘Ripple (23)’ hesaplarını kullanıyordu.

Şimdi, ‘Ripple (10)’ 100 milyon ve 400 milyon XRP‘nin kilidini açarken, ‘Ripple (11)’ 200 milyon ve 300 milyon coinîn iki kilit açma işlemi gerçekleştirecek.

ripple

Mart Ayında Ripple’ın XRP Token Kilidini Açmasından Sonra Ne Oldu?

Emanet sistemi 1 Mart’ta ‘Ripple (22)’ ve ‘Ripple (23)’ hesaplarından 1 milyar XRP’nin kilidini açtı. Daha sonra Ripple, Mart ayındaki satış için 200 milyon token ayırdı ve geri kalanını Temmuz ve Ağustos 2027 için emanetlerde yeniden kilitledi.

Ancak şirket Mart ayında eski rezervlerini kullanarak ‘Ripple (1)’ adlı hazine hesabından 240 milyon XRP harcamıştır. Satışlar iki parti halinde gerçekleşti ve hepsi aynı adrese, ‘rP4X2…Kxv3’ gönderildi.

Geliştirildiği üzere, Ripple 200 milyon XRP’yi 1 Mart’ta rezervlerine gönderdi. Ayrıca, ödeme protokolü 5 Mart’ta 100 milyon Token’lık bir işlem ve 13 Mart’ta 140 milyon XRP’lik bir işlem gerçekleştirdi.

Satışların Ortasında XRP Fiyat Analizi

Ripple’ın önceki satışlarının XRP fiyatını nasıl etkilemiş olabileceği dikkat çekicidir. Finbold, şirketin yılbaşından bugüne kadarki satış faaliyetlerinin her birini XRP’nin günlük grafiğine yerleştirdi.

İlginç bir şekilde, sekiz günden yalnızca ikisinde hafif olumlu bir fiyat hareketi görüldü. Yine de beklenenin altındaydı.

Bu haber yazıldığı sırada XRP 0,6285 dolardan işlem görürken, 0,60 dolarlık desteğin üzerinde ve 0,65 dolarlık direncin altında bir aralıkta seyrediyor. Bu nedenle yatırımcılar, 628,5 milyon dolardan fazla tokenın kilidini açtıktan sonra Ripple’ın Nisan ayındaki satış faaliyetlerini yakından izlemelidir.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?