Eylül 21, 2023

Ripple Bitstamp’a Yine Milyonlarca XRP Gönderdi, İşte Olası Nedeni!


Kripto para takipçisi Whale Alert, Ripple bağlantılı bir cüzdan tarafından gerçekleştirilen bir başka büyük XRP transferine ilişkin verileri paylaştı. Son iki ay içinde daha önce birçok kez olduğu gibi, bu milyonlarca XRP Bitstamp borsasına aktarıldı. Transfer 14.733.134 USD olarak değerlendirilen 28.600.000 XRP içeriyordu. Ripple decacorn’un on milyonlarca XRP token’ı satıyor gibi görünse de, başka bir olası açıklama da var.

Bitstamp, Ripple’ın ODL (On-Demand Liquidity) koridorlarından biridir. ODL, şirketin XRP ve kripto borsalarını kullanarak herhangi bir mesafeden büyük miktarlarda fon transfer etmesine yardımcı olan bir teknolojidir. Son zamanlarda Ripple, ODL’yi basitçe “Ripple ödeme hizmeti” olarak yeniden markalaştırmaya başladı, çünkü teknoloji amatörleri olan kullanıcılara karmaşık gelmiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitstamp dışında, Meksika’daki Bitso ve Filipinler’deki Coins.ph gibi Ripple’ın ödeme platformları olarak faaliyet gösteren başka kripto borsaları da var. Bu ODL koridorlarını devam ettirmek için büyük miktarlarda XRP gereklidir. Bu nedenle Ripple’ın büyük XRP parçalarını Bitstamp’a bu nedenle aktarıyor olması mümkündür. Bu arada, son 24 saat içinde XRP fiyatı %3,74 oranında düşerek 0,50477 dolar seviyesine geriledi.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulabilirsiniz.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?