Eylül 14, 2023

Ripple Balinalarının Hareketleri Ne Anlatmak İstiyor: Altcoin Destek Seviyesini Geri Alabilecek Mi?


Son birkaç gündür Ripple destekli XRP, 40 sent civarında seyrederek son destek seviyesinin kenarında sallanıyor. Bugün yaklaşık 0,483 dolardan işlem görüyor. Bu kısa vadeli piyasa belirsizliği yatırımcıları uzaklaştırmaya devam etti. Bununla birlikte, şirketin üst düzey yöneticileri, adalet yerini bulana kadar Birleşik Devletler SEC ile mücadele etme kararlılıklarını defalarca vurguladılar.

Ripple Balinaları FTX Tasfiye Planı Öncesinde Dampinge Başladı

Çarşamba günü, Amerika Birleşik Devletleri federal yargıcı FTX’in sıkıntılı alacaklılara geri ödeme yapmak amacıyla dijital varlıklarını tasfiye etme teklifine onay verdi. FTX’in bu hafta yaklaşık 50 milyon dolar değerinde varlığı ikincil piyasaya sürmesi, bunu önümüzdeki hafta 100 milyon doların izlemesi ve haftada 200 milyon dolara kadar ölçeklendirme seçeneğinin olması bekleniyor.

FTX’in yaklaşık 119 milyon dolar değerinde XRP’ye sahip olduğu göz önüne alındığında, on-chain veriler kripto balinalarının olası bir kapitülasyon için hazırlanmaya başladığını gösteriyor.

Balina uyarıları tarafından sağlanan verilere göre, bir kripto balinası Çarşamba günü Bitstamp’a 15 milyon dolardan fazla değerde XRP transfer etti. Bir gün önce de benzer bir işlemin gerçekleşmiş olması, daha fazla balinanın bir kapitülasyon beklentisiyle XRP’leri elden çıkardığını düşündürüyor.

XRPL Ağ Geliştirme

XRPL ağı, devam eden SEC ve Ripple yasal savaşının ortasında daha fazla ademi merkeziyetçilik sağlamak için yeteneklerini geliştirmeye devam ediyor. En son gelişmede, XRP Ledger, yeni değişiklikler için topluluk oylamasına olanak tanıyan 1.12.0 sürümünü yayınladı. Ayrıca XRP Ledger, ana akım benimsemeyi kolaylaştırmak için ölçeklenebilir ve sürdürülebilir akıllı sözleşmeler sağlamak üzere aktif olarak çalışmaktadır.

Kısa vadede, XRP’nin fiyatının önümüzdeki haftalarda bir yükseliş hissi oluşturmak için 53 sent civarındaki destek/direnç seviyesini geri alması gerekiyor. Aksi takdirde, XRP’nin fiyatı makro simetrik bir üçgenin alt sınırına doğru kademeli olarak iniyor gibi görünüyor.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?