Ripple Avukatları, SEC’in Tutarsızlığını “Somut Örneklerle” Ortaya Koydu!

0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, çelişkiler içinde kalmaya devam ediyor ve açık bir şekilde mantıksız olan dayanaklarının bir sonucu olarak giderek güvenilirliğini yitiriyor. Birkaç saat önce, Ripple Labs davasındaki son duruşmanın metni yayınlandı.

Daha önce de bildirdiğimiz üzere Ripple, Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmayan varlıklar olarak sınıflandırılmasına ilişkin harici ve kısmen dahili SEC belgelerine erişim talebini kazandı. Yargıç Sarah Netburn, kararla birlikte Ripple lehine iki işaret gönderdi: davanın olası bir erken çözüme kavuşturulması ve Ripple’ın adil bildirim savunması için.

Ayrıca Ripple’in avukatları, SEC’in duruşundaki tutarsızlığını bir kez daha vurgulamayı başardılar. Ripple’ın avukatlarından Michael Kellogg, Bitcoin ve Ethereum ile birlikte XRP’yi listeleyip aktaramayacakları konusunda “özellikle rehberlik arayan SEC ile görüşen” kripto para borsaları ve hedge fonları gibi üçüncü şahıslardan belgeler bulduklarını belirtti:

“Onlar [borsalar ve hedge fonlar], XRP’nin neden bir menkul kıymet olmadığı konusunda SEC’e kendi analizlerini sundular. Ve toplantıdan sonra XRP’yi borsalarında listelemeye veya fonlarına XRP’ye yatırım yapmaya devam ettiler. Dolayısıyla, açık bir şekilde XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı ve SEC tarafından aksi söylenmediği sonucuna vardılar.” 

Kellogg’un ortaya çıkardığı gibi, “SEC ile üçüncü taraflar arasındaki bu toplantılardaki materyaller XRP ile ilgili piyasa beklentilerini şekillendiriyordu”. Brad Garlinghouse’un avukatı Matthew Solomon, Ripple lehine kanıtları olduğunu tekrarlayarak şöyle dedi:

“Bu temize çıkaran bir durum. SEC’in diğer piyasa katılımcılarına özel rehberlik sağladığını ve XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını ve bu rehberliğin piyasanın XRP’yi nasıl gördüğüyle doğrudan alakalı olduğunu anlamalarını sağladığını biliyoruz.” 

Ancak şaşırtıcı olan sadece SEC’in XRP hakkındaki yorumları değil, Ethereum ve Bitcoin hakkındaki yorumları da oldukça ilginç. Bitcoin ve Ethereum’un (ETH) durumu aslında eski Başkan Jay Clayton’ın birkaç kez Bitcoin’i menkul kıymet dışı olarak ilan etmesinden ve SEC’de üst düzey bir yetkili olan William Hinman’ın 2018’de iyi karşılanan bir konuşma yapmasının ardından açıklığa kavuşturuldu.  Ayrıca bu görüşü duruşmada yargıç Netburn de gündeme getirdi:

“Anladığım kadarıyla, 2018’de SEC, bu iki varlığın menkul kıymet olmadığına dair kararını açıkladı.”

Bununla birlikte, SEC’in kıdemli duruşma danışmanı Dugan Bliss, SEC’in Bitcoin ve Ethereum’un yasal statüsü konusunda resmi bir pozisyon almadığını belirterek aynı fikirde değildi. Bliss ayrıca Hinman’ın konuşmasının düzenleyicinin Ethereum hakkındaki görüşlerini yansıtması gerekmediğini iddia etti. Bu konuyla ilgili detaylara ilgili haber sekmesinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Haber  Ethereum SEC'e Göre Hala Menkul Kıymet Olarak Sınıflandırılabilir

Tüm belirsizlik ve tutarsızlıklara rağmen tek bir umut var: Gary Gensler. Yeni SEC Başkanının göreve başlamasına az bir zaman kaldı ve en azından son Kongre’de Bitcoin’e bir emtia olarak atıfta bulundu.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın