Ripple, ABD’de Kalmaya Devam Edecek Mi? CEO Brad Garlinghouse Açıkladı

0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden yasal mücadelesi ve kripto endüstrisindeki düzenleyici engellerin ortasında, Ripple’ın küresel merkezini San Francisco’da tutma kararı, bazı tartışmalara yol açabilir.

Aspen Enstitüsü’nün sanal forumuna bugün erken saatlerde video konferans uygulaması Zoom üzerinden katılan CEO Brad Garlinghouse, Ripple’ın başka ülkelerde daha fazla insan işe alarak bir dereceye kadar Amerika dışına taşındığını söyledi. Yine de CEO, Ripple’ın henüz ABD’den vazgeçmeye istekli olmadığını iddia etti:

“ABD’den tamamen vazgeçmeli miyiz? Henüz o konuya girmeye istekli değilim.” 

Garlinghouse, konu kripto para birimi düzenlemesi olduğunda ABD’nin “partiye geç kaldığını” bir kez daha vurguladı ve netlik eksikliğini eleştirdi. Ancak Ripple bir Amerikan şirketi olduğu için ABD’nin başarılı olmasını istiyor.

Olası Seçenekler

Ekim 2020’de, SEC davası gündeme gelmeden yaklaşık üç ay önce, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, şirketin genel merkezini kripto dostu bir yargı alanına taşıma planını kamuoyuna açıkladı. Garlinghouse daha sonra bu planları doğruladı.

Japonya’daki güçlü varlığı nedeniyle, ülke en büyük seçenek olarak ortaya çıktı. Ripple’ın Kasım ayında bölgesel bir merkez açtığı İngiltere, İsviçre, Singapur ve BAE de değerlendirmeye alındı.

Garlinghouse, Aspen Enstitüsü forumunda yaptığı konuşmada bu ülkeleri bir kez daha gündeme getirdi.

Mart ayının başlarında ise Larsen, Ripple’ın San Francisco’ya “bağlı olduğunu” ve Ripple’ın ABD ile yollarını ayırma konusundaki spekülasyonları sona erdirdiğini söyledi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın