Ripple 46 Milyon Dolar Değerinde XRP Satın Aldı!

Altcoin’ler genel olarak Bitcoin’e benzer şekilde hareket ederler. Ancak, bu korelasyon henüz üçüncü en büyük dijital para birimi XRP’ye yardımcı olamadı. Kripto pazarındaki volatiliteye rağmen dijital varlık, sıkı bir aralıkta hareket ediyor ve. yatırımcılar XRP’nin fiyatının ne zaman yükseleceğini merak ediyor.

Bu durumdan rahatsız olan Ripple, XRP dijital varlığa yardım etmek amacıyla XRP satın almış olabilir. 2020 Q3 XRP Market raporuna göre Ripple, üçüncü çeyrekte yaklaşık 46 milyon dolar değerinde XRP satın aldı. Raporda, Line of Credit tarafından tanıtılan yeni ürünü desteklemenin yanı sıra, varlığın sıkıcı fiyatına yönelebilecek “sağlıklı pazarları desteklemek” için bu adımın atıldığı belirtildi.

Bu yeni hizmet, talep üzerine likidite [ODL] müşterilerinin Ripple’dan krediyle XRP satın almasını sağladı. Rapor şu ifadelerde yer aldı:

“BU, “LİNE OF CREDİT” BETA İÇİN KISA VADELİ BİR ÜRÜN ÇÖZÜMÜDÜR. UZUN VADEDE RİPPLE, XRP LİKİDİTESİNİ SADECE ŞİRKETTEN DEĞİL, AÇIK PİYASADAN DİNAMİK OLARAK ELDE ETMEK İÇİN YENİ ODL YETENEKLERİ GELİŞTİRİYOR.”

Şirket halihazırda dijital varlığın arzının neredeyse yarısını elinde tutuyor. XRP satın almanın yanı sıra, Ripple’ın üçüncü çeyrek satışları büyük ölçüde ODL hizmetleriyle ilgiliydi. Çünkü şirket, XRP ve çözümleri aracılığıyla sınır ötesi ödemeleri köprülemek için aktif olarak çalışıyor. Rapora göre Ripple, geçtiğimiz çeyrekte ODL müşterilerine net olarak 35.84 milyon dolar değerinde XRP sattı. Bu, önceki çeyreğe göre 3.29 milyon dolarlık bir artış yaşandığını göteriyor.

Son olarak XRP yazının kaleme alındığı saat itibariyle %4.39’luk artışla 0.26 dolar’dan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.