Ripple, 2019 Blockchain İçin Önemli Bir Yıl Olucak

2019 yılı yaklaşırken, Ripple bir blog yazısında, önümüzdeki 2019 yılı blockchain teknolojisine olan ilginin daha çok artacağını belirtti.

Ripple, 2018 blockchain düşüş yılı olarak değerlendirdi fakat, düşen kripto para fiyatlarına rağmen yıl içinde güzel gelişmelerinde yaşandığını bildirdi.

Ripple’a göre, kripto para piyasasında küçülmelere rağmen, 2019 yılı daha farklı olucak.

Dünya genelinde hükümetlerin blockchain’i benimseye ve bunun için de yasal kararlar oluşturmaya yönelik adımların atıldığını söyledi.,

Ayrıca, 500 şirketinde bu yıl kurumsal yatırımcılarla beraber olduğunu vurguladı.

IBM ve Visa, blockchain odaklı çalışmalara başladığını bildirirken, JP Morhan Chase ve Goldman Sachs gibi Wall Street gibi şirketlerde blockchain endüstrisini araştırıyor.

Bir Bakışta Ripple’nin 2018 Yılı

Ripple ödeme ağı artık kıta ve 40 ülkeden oluşan 100’ün üzerinde finans kurumunu birleştiriyor.

RippleNet artık, blockchain’in dijital varlığı olan XRP’yi kullanarak genel ödemeler için isteğe bağlı  likidite desteği sağlıyor.

Santander’in OnePay FX ve CoinOne Transfer Cross gibi RippleNet tabanlı uygulamalar, Latin Amerika, Avrupa ve Asya’ya blockchain tabanlı havale hizmetlerinin yeni gücünü bildirdi.

Euro Dicas’ın kurucusu ve BeeTech müşterisi Erick Gutierrez, hizmetlerdeki gelişmeyi şöyle açıkladı:

“Param hızlıca geliyor ve tüm ücretleri görebiliyorum. Faturaları ödemek ve Avrupa’da iyi yaşamak için Brezilya’dab para almaya güveniyorum.”

Müşteri tabanındaki büyüme yanı sıra, Ripple aynı zamanda blok yapı pazarlarında altyapı inşa geliştirme ve büyütmek için Xpring’i başlattı.

Şirket ayruca, 30’dan fazla üniversiteyle iş ortaklığı yapan ve 50 milyon dolardan fazla iş yapan Ünivetsite Blockchain Research Initiavite’i (UBRI) kurdu.

 

Kaynak: Bloky

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.