Ağustos 22, 2019

Rezervasyonlar Artık Blockchain Teknolojisinde

Travelport ve IBM Otel Komisyonları için Blockchain Platformunda Çalışıyor

Yapay zeka destekli seyahat platformu Travelport, IBM ve seyahat yönetimi şirketi BCD Travel, otel komisyonunun uzlaşmasını kolaylaştırmak için birlikte bir blockchain platformu geliştiriyor.

Bir habere göre, şirketler otel komisyonu işlemesini optimize etmek amacıyla bir blockchain tabanlı platform oluşturulması konusunda işbirliği içinde çalışıyorlar. Özel olarak, ürün, gezginlerin rezervasyon acenteleri aracılığıyla hizmet satın alması durumunda otellerin sahip olduğu komisyon ödemelerini izlemek ve hesaba katmak için tasarlanıyor.

Travelport ve IBM, yeni teknolojiler denemek ve uygulamalar geliştirmek için yeni yollar bulmak isteyen müşterilere yönelik bir danışma programı olan IBM Garage çerçevesinde çalışmakta ve projeyi aktif bir pilot programa getirmeyi hedefleyen endüstri paydaşlarının katılımı ile birlikte yürütmektedir. Travelport’un kıdemli ürün direktörü Ross Vinograd şunları söyledi:

“Amacımız, bir rezervasyonun yaşam döngüsünü blockchain’e koymak ve bunun saydamlığı, güveni ve nihayetinde rezervasyon hacmini artıracağına inanıyoruz.”

Yakın zamanda Booking.com’un CEO’su olarak atanan Glenn Fogel’in blockchain tabanlı para birimlerinin artmaya devam edeceğine ve daha popüler olabileceğine inandığını bildirdi. Seyahatte ödeme sistemlerinin geleceği hakkında soru sorulduğunda, Fogel sorunsuz olması gerektiğini ve veri güvenliğine öncelik verilmesi gerektiğini vurguladı.

Seyahat endüstrisindeki dünya liderleri yavaş yavaş blockchain teknolojisine yöneliyorlar. Son zamanlarda, Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal taşıyıcısı Etihad Airways, blockchain’in dağıtımda nasıl yardımcı olabileceğini keşfetmek için blockchain tabanlı seyahat platformu Winding Tree ile ortaklık kurdu.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?