Rezervasyonlar Artık Blockchain Teknolojisinde

0

Travelport ve IBM Otel Komisyonları için Blockchain Platformunda Çalışıyor

Yapay zeka destekli seyahat platformu Travelport, IBM ve seyahat yönetimi şirketi BCD Travel, otel komisyonunun uzlaşmasını kolaylaştırmak için birlikte bir blockchain platformu geliştiriyor.

Bir habere göre, şirketler otel komisyonu işlemesini optimize etmek amacıyla bir blockchain tabanlı platform oluşturulması konusunda işbirliği içinde çalışıyorlar. Özel olarak, ürün, gezginlerin rezervasyon acenteleri aracılığıyla hizmet satın alması durumunda otellerin sahip olduğu komisyon ödemelerini izlemek ve hesaba katmak için tasarlanıyor.

Travelport ve IBM, yeni teknolojiler denemek ve uygulamalar geliştirmek için yeni yollar bulmak isteyen müşterilere yönelik bir danışma programı olan IBM Garage çerçevesinde çalışmakta ve projeyi aktif bir pilot programa getirmeyi hedefleyen endüstri paydaşlarının katılımı ile birlikte yürütmektedir. Travelport’un kıdemli ürün direktörü Ross Vinograd şunları söyledi:

“Amacımız, bir rezervasyonun yaşam döngüsünü blockchain’e koymak ve bunun saydamlığı, güveni ve nihayetinde rezervasyon hacmini artıracağına inanıyoruz.”

Yakın zamanda Booking.com’un CEO’su olarak atanan Glenn Fogel’in blockchain tabanlı para birimlerinin artmaya devam edeceğine ve daha popüler olabileceğine inandığını bildirdi. Seyahatte ödeme sistemlerinin geleceği hakkında soru sorulduğunda, Fogel sorunsuz olması gerektiğini ve veri güvenliğine öncelik verilmesi gerektiğini vurguladı.

Seyahat endüstrisindeki dünya liderleri yavaş yavaş blockchain teknolojisine yöneliyorlar. Son zamanlarda, Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal taşıyıcısı Etihad Airways, blockchain’in dağıtımda nasıl yardımcı olabileceğini keşfetmek için blockchain tabanlı seyahat platformu Winding Tree ile ortaklık kurdu.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın