Mart 19, 2024

Rekt Capital’den Bitcoin Uyarısı: Tarih Tekerrür Ederse Bu Seviyeye Düşebilir!

Popüler kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin fiyatının yakın gelecekte bir düzeltme yaşayabileceği konusunda piyasayı uyardı. Tarihsel piyasa döngülerine dayanarak yapılan analizler, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde kritik bir döneme girebileceğini ve önemli bir geri çekilme yaşanabileceğini öne sürüyor. İşte detaylar…

Analist, Bitcoin’in bugün itibariyle önemli bir düzeltmeye girebileceği “tehlikeli bölgeye” yaklaştığını belirtti. Rekt Capital, Bitcoin’in geçmişte halving etkinliklerine giden günlerde ciddi düzeltmeler yaşadığını vurguladı. Analiste göre, Bitcoin’in tarihsel olarak halving’den önce, özellikle de halving’e 14-28 gün kala geri çekilmeler yaşadığı gözlemlenmiştir. 2020’de yaşanan geri çekilmenin derinliği %20 iken, 2016’da ise bu oran %40 seviyesindeydi.

Sıradaki halving etkinliğinin 15 Nisan’da gerçekleşmesi bekleniyor. Analist konuyla ilgili şunları söyledi:

“İki gün içinde (17 Mart’tan itibaren), Bitcoin resmi olarak tarihi halving öncesi geri çekilmelerin başladığı ‘tehlikeli bölgeye’ (turuncu) girecek. Tarihsel olarak Bitcoin, halving’den 14-28 gün önce halving öncesi geri çekilmeler gerçekleştirdi.

2020’de bu geri çekilme %-20 derinlikteydi.

2016 yılında bu geri çekilme %-40 derinlikteydi.

[17 Mart itibarıyla] BTC halving etkinliğine 30 gün kaldı ve [geçen] hafta -%11 geri çekildi.”

Rekt Capital’in analizine göre, Bitcoin fiyat hareketi, önceki piyasa döngülerine bağlı olarak 40.000 dolarlık bir aralığa kadar düşebilir.

“Buradan [65.348 dolardan] %20 düşüş ilginç olur. Bu, aşağı yönde yaklaşık 13.000 dolar anlamına gelir. Ya da %30’luk bir geri çekilme bundan daha da derin olabilir. Bu bizi mevcut seviyelerden yaklaşık 21.000 dolar aşağı çekebilir. Ve hâlâ 44.000 dolara ulaşabileceğimizi düşünmek oldukça çılgınca.”

Analist son olarak tahminine ilişkin şu ifadeleri kullanıyor:

“Buradayız (yeşil daire). Ve eğer son zamanlardaki düşüşü gerçekten göremiyorsanız, bu yazının amacı da tam olarak bu.”

Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık %5’in üzerinde düşüşle 62.956 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analistin uyarısı, kripto para piyasalarındaki volatilite ve risklerin farkında olan yatırımcılar için önemli bir dikkat çekici nokta olabilir. Özellikle, Bitcoin’in tarihsel eğilimlerine dayalı olarak geleceğe yönelik tahminlerde bulunan yatırımcılar, bu uyarıları dikkate alabilirler. Ancak, her yatırım kararı öncelikle kişisel risk toleransına ve uzun vadeli yatırım hedeflerine dayandırılmalıdır.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?