Aralık 9, 2023

Rekt Capital’den Bitcoin Fiyatını Etkileyecek Bir Sonraki Kritik Aşama Tahmini: “O Tarihi Bekleyin!”

Önde gelen Bitcoin analisti Rekt Capital, BTC’nin mevcut durumunu gelecekteki potansiyeliyle kıyaslarak tartıştı. “Pi Döngüsü” hareketli ortalamalarına dikkat çeken analist, halving (yarılanma) öncesinde bu tür ortalamalar etrafında bir ‘salınım’ tespit ettiğini belirtti. Bununla birlikte, yarılanma yılı boyunca, hareketli ortalamanın daha belirgin bir şekilde yeniden test edilmesi sıklıkla meydana gelir ve bu da tüm zamanların en yüksek seviyelerine yol açmakta.

Nisan 2024’te gerçekleşmesi beklenen halving öncesi Rekt Capital olası senaryoları paylaştı. Analistin tespit ettiği önemli bir detayla BTC’nin hareketli ortalamada yükselmesi halinde, genelde bir güçlü ret görülmekte. Ancak benzeri bir yeniden deneme daha ılımlı bir ret ile sonuçlanarak olası bir yükselişin başlangıcını yapabilir.

Rekt Capital, potansiyel yeniden testler için önemli seviyeleri de belirleyen bir detayla dikkat çekti. Aşağı yönde, 31.000 dolar seviyesinin yeniden test edilmesi tarihsel destek seviyeleriyle uyumlu olacak. Tersine, 55.000 dolar seviyesi önemli bir direnç noktası oluşturmaktadır. Ancak, 48.000 dolar civarında 4 yıllık bir döngü direncinin varlığı göz önüne alındığında, yıl içinde bu seviyeye ulaşılması olası görünmüyor.

Analist, Pi döngüsü hareketli ortalamalarının, özellikle de şu anda son fiyat hareketlerine hızlı tepkiler veren 111 günlük hareketli ortalamanın hassasiyetini vurguladı. Bu hassas göstergeler, Aralık 2024 civarında potansiyel bir düşüş geçişine işaret ediyor. Bununla birlikte, piyasa düzeltmeleri bu hareketli ortalamaların yörüngesini önemli ölçüde etkileyebilir ve düşüş eğilimi için beklenen tarihi değiştirebilecek oynaklığı ortaya çıkarabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Rekt Capital, boğa piyasası için Aralık 2024 zirvesi konusunda şüphelerini dile getirdi. Bunun yerine, 2025’e kadar uzanan daha uzun süreli bir boğa piyasası olasılığını öne sürdü. Bu uzama, piyasa dinamikleri, düzeltmeler ve gelişen trendlerden etkilenen çoklu geçişler içerebilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?