Eylül 30, 2023

Rekt Capital Açıkladı: Bitcoin Alım için Son Bir Fırsat Verecek!


ABD hükümetinin 1 Ekim’de kapanacağı haberleriyle birlikte Bitcoin 27.000 dolara yükselerek rahat bir nefes aldı. Analistler, ABD hükümetinin kapanması durumunda BTC fiyatının 30.000 dolar ve hatta üzerine çıkabileceğine inanıyor.

Kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin’in yarılanmasına kadar geçecek 140 günün çok önemli olacağını ve fiyatın 20.000 doların altında birikim yapmak için son fırsatı sunabileceğini düşünüyor.

Geçmiş veriler, önümüzdeki 140 günün, özellikle yarılanma sonrası potansiyel parabolik ralli beklentisiyle, bir dolar-maliyet-ortalama stratejisi uygulamak için kritik bir aralık olacağını göstermektedir. Fiyat bir geri çekilme yaşarsa, bunun büyük olasılıkla bu 140 günlük zaman dilimi içinde gerçekleşeceğini de sözlerine ekledi.

Ancak beklentilere göre yarılanmadan sonra yatırımcılar fiyattaki düşüşleri yakalayarak bir alım fırsatı bulamayabilir. Bu da analistin mevcut fiyatlardan satın almanın daha doğru bir staretji olduğunu belirtmesine neden oldu.

Rekt Capital, bu aşamada yatırımcıların önümüzdeki aylarda olası düşüşlerden en iyi şekilde yararlanmaları gerektiğini ekledi. Bu, yarılanmadan sonraki 500 günlük parabolik yükseliş trendi için güçlü bir şekilde konumlanmalarına yardımcı olacaktır.

Analist, geçmiş trendlere dayanarak Bitcoin yarılanmasının Nisan 2024’te tamamlanacağını belirtti. Bir sonraki Boğa Piyasası zirvesi, Yarılanmadan 518-546 gün sonra gerçekleşebilir. BTC Eylül 2025 ortasında ya da Ekim 2025 ortasında zirve yapabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ekim ayı son on yılda Bitcoin için çok önemli bir ay olmuştur. BTC fiyatı genellikle Ekim ayında güçlü bir toparlanma göstermiş ve 4. çeyreğe doğru ilerlemiştir.

Son üç yıldır Ekim ayı sürekli olarak fiyatın en iyi performans gösterdiği ay olarak öne çıkmış ve bu olumlu eğilim sıklıkla bir sonraki yılın ilk çeyreğinde de devam etmiştir. Bununla birlikte, uzmanın da belirttiği gibi, bu yılın kripto para dünyası oldukça farklı bir dizi zorluk sunuyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?