Mart 21, 2023

Kripto Uzmanı Seviyeleri Verdi: Rekor Rakamlar İçin Hazırlıklı Olun!

2022’deki kripto dip seviyesini doğru tespit eden risk sermayedarı Chris Burniske, Bitcoin ‘in (BTC) kritik bir teknik göstergeyi geri aldıktan sonra güçlendiğini belirtti.

Eski bir ARK Invest analisti ve şu anda risk sermayesi şirketi Placeholder’ın ortağı olan Burniske, 256.400 Twitter takipçisine Bitcoin’in şu anda uzun vadeli trendleri işaret eden bir gösterge olan 200 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerinde işlem gördüğünü belirtti.

Yatırımcıya göre, 200 haftalık SMA’nın destek olarak yeniden test edilmesi, önde gelen kripto para biriminin gelecekteki fiyat hareketi için iyiye işaret.

Biraz konsolide olsak bile, BTC ikna edici bir şekilde 200W SMA’nın (sarı) üzerine çıktı ve kapandı. Bunu tekrar destek olarak almak çok güzel olurdu.

Bitcoin USD grafik

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Burniske, 200 haftalık SMA’nın tarihsel olarak derin ayı piyasaları sırasında BTC için güvenilir bir destek görevi gördüğünü söyledi. Ancak yatırımcı, bu modelin en son kripto kışı sırasında kırıldığını belirtiyor.

Burada yeni olanlar için, 200 haftalık SMA geçmiş döngülerde BTC için her zaman destek oldu. Bu ayı bu konuda bir anormallikti.

Bitcoin vadeli analiz

BTC’nin kısa vadede nasıl bir performans sergileyebileceğine ilişkin görüşüne gelince Burniske, Bitcoin’in 50.000 dolar seviyesine ancak 35.000 dolarlık direnci aştıktan sonra ulaşabileceğini belirtti.

Daha da yükseğe çıktığımızı görebiliriz. Bence riski azaltmak için çok erken, ancak bir plan yapmak için çok erken değil.

Burniske ayrıca Bitcoin’in piyasa değerinin, İnternet Finansal Sistemi (IFS) terimi altında topladığı diğer altcoinlerle birlikte trilyonlarca dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

10 yılı aşkın bir süredir Bitcoin’e inanan biriyim, ancak bunun İnternet Finansal Sisteminin (IFS) yalnızca bir parçası olduğunu ve muhtemelen trilyonlarca değer depolayacak kadar büyümesine rağmen, IFS’nin çoğunluğu bile olmayacağının da farkındayım.

Haber yazıldığı sırada Bitcoin 27,962 dolardan işlem görüyor. Bu da gün içinde çok küçük bir artış anlamına geliyor.

Güncel piyasa verilerini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?