Eylül 14, 2019

Rekor Bitcoin Transferi Gerçekleşti!


Tarihin en yüksek değerli Bitcoin transferi gerçekleşti. Bu Bitcoin transferinin değeri 1 milyar dolardan fazla…

Dünyada daha önce birçok Bitcoin transferi gerçekleşmişti hatta bunların bazıları çok yüksek miktara da sahipti. Ama bu transfer diğerlerinden çok farklı. Geçtiğimiz günlerde gizemli bir Bitcoin alış verişi gerçekleşti. Bu ticaretin konusu ise 1 milyar dolardan fazla değere sahip Bitcoin’di.

94.504 Bitcoin gizemli bir satıcıdan gizemli bir alıcıya el değiştirdi. Bu Bitcoin’in miktarı piyasada bulunan toplam Bitcoin’lerin yaklaşık olarak %0.5’ini oluşturuyor. Bu miktarda bir Bitcoin’in bozdurulması ise fiyatta yaklaşık olarak 1.000 dolarlık bir geri çekilme yaratabilir.

Whealth Chain Capital’in CEO’su Philip Nunn, 2018 yılının başlarından bu yana piyasada balinaların ve vadeli alım satım yapanların ciddi bir manipülasyonunun ve baskısının yer aldığını söyledi.

Bugüne kadar Bitcoin miktarı olarak bu tarz işlemler yapılmış olabilir ama değer olarak tarihi bir rekor transferi oldu. Değeri büyük olunca kaynağı da merak ediliyor tabii. Yapılan araştırmalara göre transfer edilen Bitcoin’in bir kısmının Singapur merkezli bir grup olan Huobi Global’e ait olduğu keşfedildi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?