Ray Dalio Bitcoin Hakkında Düşüncelerini 3 Maddede Anlatıyor!

0

Haberdeki Önemli Maddeler;

  • Ray Dalio salı günü ‘’Bitcoin hakkında bir şey kaçıyor olabilir’’ diye tweet attı ve bunun etkili bir para birimi olarak hizmet edemeyeceğine dair birkaç neden gördüğünü dile getirdi.
  • Milyarder hedge fonu yöneticisi, Bitcoin’in şiddetli dalgalanmasının döviz ortamı ve bir birikim deposu olarak kullanımını azalttığını söyledi.
  • Başbakan; kripto para birimi merkez banklarının para birimleriyle rekabet edebilecek kadar başarılı olsa dahi hükümetlerin Bitcoin’i yasaklayarak ‘’kullanımını çok tehlikeli hale getireceğini’’ de sözlerine ekledi.
  • Bitcoin salı günü üç yıl içinde ilk kez 17,000 ABD dolarının üzerinde işlem gördü.

Milyarder yatırımcı Ray Dalio salı günü Bitcoin hakkında bir şeylerin eksik olabileceğini itiraf etti. Dünyanın en popüler kripto para birimi; düşüş rallisi devam ederken salı günü 17.000 doların üzerine çıkarak üç yılın en yüksek rakamını gördü.

PayPal’ın kullanıcıların tokeni satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına olanak sağlayacaklarını açıkladıktan sonra Bitcoin ekim ayında yükselmeye başladı. Kripto boğalar diğer firmaların dijital para birimini benimsemesini takdir etti. Fakat Dalio, Bitcoin’in böyle bir amaca hizmet edebileceğinden endişelenmeye devam ediyor.

Bridgewater Associates’in kurucusu bir tweetinde Bitcoin’in ‘’tüccarların kullanması için çok uçucu’’ olduğunu dile getirdi.

Belirteç ayrıca ‘’bir birikim deposu kadar iyi değil, çünkü volatilitesi harika ve satın almam gereken  fiyatlarıyla çok az bağlantılı’’ dedi. Dalio, Bitcoin’e sahip olmanın satın alma gücünü korumak için hiçbir şey yapmadığını da sözlerine ekledi.

Dalio; Bitcoin merkez bankası para birimlerini değiştirmeye yetecek kadar başarılı olsa dahi hükümetlerin büyük olasılıkla kripto para birimini yasaklayarak ‘’kullanımını çok tehlikeli hale getireceğini’’ söyledi. Merkez Bankası’nın sunduğu dijital para birimi imkanlarını incelerken Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin merkezi olmayan yapısı yasa dışı faaliyetleri finanse etmenin basit bir yolu olarak uzun zamandır eleştiriliyor.

Dalio; merkez bankalarının, kurumsal yatırımcıların, işletmelerin veya çok uluslu şirketlerin yedek varlık olarak bulundurmak için yüksek miktarlarda bitcoin satın alacağını düşünüyor. Yine de milyarder yatırımcı yaklaşık 515,600 takipçisinin ‘’bu konularda yanlış fikirlere sahipse’’ düzeltebileceklerini de dile getirdi.

Son olarak Bitcoin; salı günü saat 12:55’te ET itibariyle 17.797,48 dolardan işlem gördü. Bu zamana kadar ise %146 artış gerçekleştirdi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın