Ocak 19, 2020

Rapçi Akon, Senegal’de Kripto Kenti Kuruyor

Rapçi Akon, Senegal’de kripto parayla çalışan bir şehir inşa etmek için bir anlaşma imzaladı.

Akon Şehri olarak adlandırılan hayali yeni şehir, sıfırdan Akoin kripto para birimini kullanan bir ekonomiyle planlanıyor. Bir tweet’e göre, rapçi, Senegal yetkililerinden projeye devam etmek için yeşil bir ışık aldı.

Kripto para birimine ek olarak, Akon City’nin tamamen yenilenebilir enerji ile çalışan ilk şehir olacağı bildirildi ve rapçi onu Marvel’in Black Panther serisinden kurgusal ulus Wakanda’nın gerçek hayat versiyonu olarak tasarladı. Akon’a, Senegalli cumhurbaşkanı Macky Sall tarafından 2018 yılında 2.000 dönümlük bir arsa hediye edildi.

Akoin için resmi yol haritasına göre, kripto para biriminin henüz 2020’nin ilk yarısında başlatılacak olmasına rağmen borsalarda listelenmesi bekleniyor. Akoin’in, dijital ve gerçek hayattaki araç ve hizmetleri bir araya getirmek için “benzersiz” bir ekosistem olacağı bildiriliyor. Ayrıca proje, Afrikalı girişimcilerin çabalarını desteklemeye önem veriyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?