Ekim 11, 2022

Raoul Pal Uyardı: “Büyük Oynaklık Geliyor, Dikkat!”

Makro guru ve eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Ethereum (ETH) ve kripto para piyasasının geri kalanının önümüzdeki günlerde sert bir fiyat dalgalanmasıyla karşı karşıya kalabileceğini düşünüyor.

Raoul Pal, kaydedilen son maksimum ve minimum fiyatları önceki dönemin fiyatıyla karşılaştırarak fiyatın yönünü tespit etmeye çalışan ‘DeMark’ teknik göstergesine atıfta bulunarak, kripto varlıkların bazılarının ‘geri dönüş’ sinyali vermeye başladığını belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Pal, ilk olarak doların itibari para birimlerine karşı değerini ölçen ABD doları endeksine (DXY) odaklanıyor. Pal’e göre, DXY, yükseliş trendinde bir satış düzenine işaret eden bir DeMark dokuz seviyesini kaydettikten sonra bu hafta trendin tersine çevrilmeye hazır görünüyor.

“Piyasa zamanlaması için DeMark teknik göstergesini, özellikle haftalık DeMark’ı ve zaman ufkuma uygun oldukları ve daha büyük hareketler/geri dönüşler belirleme eğiliminde oldukları için aylık DeMark’ı kullanmak hoşuma gidiyor.

Önümüzdeki üç hafta boyunca, bazı ÇOK önemli sinyaller oluşmaya başladı. Bunlardan ilki DXY – Bu hafta haftalık dokuzuncu dönüş.”

DXY

Endeksteki zayıflık, Ethereum ve kripto para gibi riskli varlıklar için güce dönüşme eğiliminde olduğundan, trader’lar DXY’yi yakından takip etmeyi tercih ediyor.

DXY’nin potansiyel bir trend değişikliği belirtileri göstermesiyle Pal, tahvil piyasasının birden fazla geri dönüş sinyali vermeye hazır olduğunu söylüyor.

Bir DeMark 13 sayısı genellikle daha belirgin piyasa tepkileriyle ilişkilendirilir.

Pal, Ethereum’u inceleyerek, önde gelen akıllı sözleşme platformunun aynı zamanda bir DeMark geri dönüş sinyali vermenin eşiğinde olduğunun altını çizdi.

Ethereum inceleme

Pal’e göre, birden fazla varlık sınıfındaki DeMark sinyalleri ona bu ay anlamlı bir düşüşün geldiğini ortaya koyuyor. Ancak, bu haftaki TÜFE seviyesinin, kripto gibi riskli varlıkların geri dönüşleri gerçekleştirmesinden önce bir satış olayını tetikleyebileceği konusunda da uyararak, farklı analistlerin görüşlerini onayladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?