Ekim 27, 2022

Raoul Pal Tarih Verdi: Kripto ve Web3 Dünyası 300 Kat Artacak!


Makro guru ve eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, kripto para piyasasının ve Web3 projeleri için tahmin yaptı. Pal, bu iki piyasa için eşi benzeri görülmemiş bir büyüme hızı tahmin ediyor.

Google Tech Talks’ın yeni bölümünün konuğu olan Raoul Pal, kripto para varlıkların 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin 300 trilyon olacağını düşünüyor.

Pal, büyüme tahminini mevcut ‘aktivite’ miktarıyla açıkladı. Risk sermayesi yatırımına değinen Pal. Teknoloji ve finans alanındaki en büyük oyunculardan bazılarını çektiği için kripto ve Web3’ün tam performans göstermesini engellediğini belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Pal’e göre mevcut makroekonomik problemler azaldıkça piyasa değeri de artacak.

“Bütün Web2 oyuncuları oyuna dahil oldu. Hatta herkes bu işin içinde. Bunu görmekte zorlanıyoruz çünkü düzenleyici eksikler mevcut. Herkes bu işin nereye varacağını çok iyi biliyor. Biraz internete benziyor ama ben daha önce böyle bir şey görmedim. Çok daha geniş kapsamlı ve protokollere değer katıyor.

Kripto Varlıkların 10-15 Yıla İhtiyacı Var

Muazzam bir artış olacağına inanıyorum. Şu an bulunduğumuz konumla karşılaştıracak olursak, trilyon dolarlık bir değerleme tahmini yapabilirim. Geleneksel piyasaların neredeyse tamamı 200-300 trilyon arasında yer alıyor. Kripto endüstrisinin de hedefi bu seviyeler. Bu seviyelere 10-15 yıl içerisinde ulaşabiliriz.”

Kripto para birimlerinin zamana ihtiyacı var

Pal, kripto piyasalarındaki değer birikiminin “dünyanın gördüğü en hızlı ve en büyük” birikimlerden birisi olacağını da iddia etti.

“Petrol piyasasından çok daha büyük. İnternetten de daha büyük. Bu çok farklı bir şey. Popülerliği çok yüksek. Sonuç olarak makroekonomik sorunlar azalırsa, herkes dahil olacak. Nitekim herkes bu alana ‘risk sermayesi’ yatırdı bile.

Yani son 18 ayda giren 60 milyar dolarlık risk sermayesi, kriptodaki döngünün hızı nedeniyle, bir sürü ürün göreceğiz. Önümüzdeki altı ila on iki ay içerisinde değişiklikler olacak. Sonuç olarak her şeyi çok daha farklı anlatmaya başlayacağız.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?