Raoul Pal, Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Son Düşüşü Değerlendirdi!

Bitcoin, bugün erken saatlerde 47.250 dolar’a düştükten sonra 53.000 dolar seviyesini yeniden kazandı. Popüler yatırımcı Raoul Pal da, Bitcoin son fiyat hareketini değerlendirdi.

Global Macro Investor ve Real Vision Group’un kurucusu ve CEO’su Raoul Pal, Bitcoin’in mevcut pazar konumu hakkındaki görüşlerini Twitter üzerinden paylaştı. Önde gelen kripto para biriminin, Black Thursday’in (Kara Perşembe) gerçekleştiği Mart 2020’dekine benzer şekilde aşırı satıldığına dikkat çekti. Bilindiği üzere o tarihte Bitcoin fiyatı 4.000 dolar’ın altına kadar düşmüştü.

Ayrıca Pal RSI’nın 2017’deki rallinin başlangıcında Bitcoin’in “siber uzaya ulaşmadan” önce test ettiği seviyelere benzediğini söyledi. Ünlü yatırımcı, genel olarak bu düzeltmelerin bir boğa piyasasını canlandırdığı için sağlıklı olduğuna inanıyor:

“Haftalık RSI, Bitcoin siber uzaya ulaşmadan önce, 2017 boğa koşusunun ilk bölümündeki düzeltmelerde gördüğümüz seviyelere yakın. Bunlar bir boğa piyasasını canlandıran duraklamalardır.”

Bunların yanında, Moskovski Capital CIO tarafından paylaşılan Glassnode şemasına göre, Bitcoin sahibi varlıkların sayısı ciddi bir artış yaşadı. On-chain verilere göre, Bitcoin Varlıkları Net Büyümesi (Entities Net Growth), önde gelen dijital para birimi tarihinde daha önce yalnızca iki kez görülen seviyelere yükseldi.

Lex Moskovski, Bitcoin Entites Net Growth endeksinin, Coinbase’in Nasdaq’taki son doğrudan listelemesine bağlı olarak yükseldiğine inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.