Eylül 23, 2023

PYUSD, KuCoin Tarafından Resmen Listelendi!


Cuma günü yapılan bir duyuruya göre, kripto para borsası KuCoin, PayPal’ın PYUSD stabilcoin’ini resmen listeledi. Bu listeleme, geleneksel finans ve kripto para alanlarını birleştirmeye hazırlanan yeni doğan stabilcoin’in erişilebilirliğini artırmada önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

Son listelemesiyle PYUSD, dünya çapında tanınan kripto borsalarından biri olan KuCoin’deki diğer kripto para birimleri arasına katıldı. Bu, stabilcoin’in Crypto.com, Bitstamp ve Coinbase dahil olmak üzere diğer birçok önde gelen borsadaki önceki listelerini takip ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere stabilcoin kısa süre önce eşler arası ödeme uygulaması Venmo tarafından da eklenerek dikkat çekti. Bu entegrasyon, belirli Venmo kullanıcılarının PYUSD’yi sorunsuz bir şekilde satın almasına, transfer etmesine ve almasına olanak tanıyacak.

Yeni listelere rağmen, stabilcoin‘in hemen büyümesi beklenmiyor. Bank of America tarafından hazırlanan bir rapora göre, PayPal’ın stabilcoin’i PayPal USD (PYUSD), ödeme verimliliğini ve müşteri deneyimini geliştirme potansiyeline rağmen, yakın vadede önemli bir benimseme görmesi beklenmiyor.

Analistler, varlığın uzun vadede merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) ve getiri sağlayan stablecoin’lerden kaynaklanan artan rekabet ve özellikle banka dışı kuruluşların stablecoin ihraç etmesinin yasaklanması durumunda potansiyel düzenleyici zorluklar nedeniyle benimsenme engelleriyle karşılaşacağını tahmin ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?