Ocak 29, 2020

PSG Kendi Dijital Parasını Çıkartıyor

Paris St. Germain Futbol Kulübü (PSG), kulübün 78 milyon taraftarının takımın aldığı kararlara katılmasına ve oy vermesine izin verecek bir uygulama olan Socios ile yeni bir anlaşma imzaladı.

PSG, Malta merkezli bir şirket olan Chiliz.net ile anlaşma imzalayan birkaç takımdan biri. Socios uygulamasının arkasındaki şirket olan Chiliz, kullanıcıların Pokemon Go tarzı futbol fandomunda oyun bulmasına ve satın almasına izin verecek.

Socios uygulaması ve dijital para lansmanı ile yapılan bu PSG ortaklığı, Arsenal FC’nin Cashbet ile iki yıl önce yaptığı anlaşmayı anımsatıyor. PSG’nin dijital parası ile birlikte, taraftarlarının dostluk maçlarının nerede oynandığı ve üniformaların tasarımı gibi şeylere karar vermelerine izin verecek. Bu onlara daha derin bir deneyim kazandıracak ve oy vererek söz hakkı almalarına yardımcı olacak.

Chiliz’le anlaşmaya varan diğer takımlar arasında Juventus, Atletico de Madrid, A.S. Roma, Galatasaray ve West Ham United da var. İlk lansmanda 20 milyon PSG kripto parası olacak ve fiyatı da 1,69 £ olacak.

PSG’nin dijital parası ve Chiliz listesindeki diğer takımların dijital paraları, Şubat ayından itibaren Chiliz.net’te satın alınabilir ve satılabilir. PSG futbol kulübü Socios ile 5 yıllık bir anlaşma imzaladı ve ortaklıktan yılda 2 milyon sterlin kazanmayı bekliyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?