Portföyünü Çeşitlendirmek İsteyenler İçin Uygun Fiyatlı 6 Kripto Para Birimi!

0

Kripto para birimleri, özellikle spekülatif yatırımcılar arasında büyük bir ilgi görüyor. Eskiden “uç” ve tehlikeli bir yatırım olarak kabul edilen şey, şimdi finans basınının merkezinde bulunuyor. Tüm bunlar bir araya gelince de artık ortalama yatırımcıların bile Bitcoin ve kripto para birimi hareketlerini merakla ve ilgiyle takip ettikleri söyleyebilir. Bununla birlikte hala birçok insan, Bitcoin’in piyasadaki tek kripto para birimi olmadığının muhtemelen farkında değil. Ancak eğer kripto portföyünüzü büyük isimlerden uzaklaştırmak istiyorsanız, piyasada birçok başka seçenek sizi bekliyor.

Bu uygun fiyatlı kripto para birimlerini incelemeden önce şuna dikkat etmemiz gerekiyor: Her kripto para birimi benzersizdir, bununla birlikte, bu kripto para birimlerinin izlemeye veya ticarete değer olduğuna inanıyor olsanız bile, bu spekülatif ürünlerden herhangi birine yatırım yapmaya karar vermeden önce ilgili kripto haberlerini takip etmeli, kendi teknik ve temel analizinizi yapmalısınız.

1. VeChain

15 Eylül itibariyle coin fiyatı: 0.121 dolar.

Eğer gerçekten ucuz bir kripto para birimi arıyorsanız, VeChain göz atmaya değer bir coin olabilir. VeChain, 1 Ocak’tan bu yana yüzde 600’ün üzerinde bir kazanç elde etmesine rağmen, hala coin başına 0.12 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Etkileyici bir ismi olan VeChain Thor Blockchain’in para birimi olan VeChain, ağ üzerinden değer aktarmak için kullanılan bir platform. VeChain Thor Blockchain, dağıtılmış defter teknolojisi kullanarak tedarik zinciri yönetimi ve iş süreçleri için özel olarak tasarlanmış bir proje olmasıyla biliniyor.

2. Dogecoin

15 Eylül itibariyle coin fiyatı: 0.246 dolar

Dogecoin bir tür şaka olarak ortaya çıktı, ancak o zamandan beri ondan kazanç sağlayan insan sayısına bakılırsa DOGE’un artık gerçek olduğu konusunda hemfikir olabiliriz. Dogecoin, gerçek dünya işlevlerine hizmet eden diğer birçok kripto para birimlerinin aksine, Bitcoin’e hicivsel bir yaklaşım olarak yaratıldı. Bu yılın başlarında, Elon Musk’ın tweet’leri sonucu gerçekleşen hype nedeniyle kripto para birimi fırladı.

Coin, özellikle Mayıs ayındaki 0.68 dolarlık zirvesiyle karşılaştırıldığında, 15 Eylül itibariyle coin başına yaklaşık 0.24 ABD doları fiyatıtla hala “ucuz” sayılabilir. Bununla birlikte, mevcut fiyatla DOGE’u yaklaşık yarım sente satın alınabiliyor olmasına rağmen yılın başından bu yana yüzde 4.000’in üzerinde artmış olduğunu, ve hala büyümeye yeri olabileceği gerçeğini unutmamak gerekiyor.

3. EOS

15 Eylül itibariyle coin fiyatı: 5.07 dolar.

EOS, Ethereum’un rakiplerinden biri olarak görülüyor, ancak ikisi kripto dünyasında bir arada var olabiliyor gibi görünüyor. EOS, EOSIO blockchain’inin yönetişim token’ıdır. EOSIO blockchain’i, birçok çağdaşı gibi, büyük işlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Geliştiricilerine göre, platform hızlı ve ölçeklenebilir, yüksek düzeyde yapılandırılabilir, geliştirici dostu, güvenlik ve uyumluluk odaklı. Yazım sırasındaki fiyatı 5 doların biraz üzerinde olan EOS, uygun fiyatlı ve kullanılabilirliği yüksek bir kripto para sayılabilir.

4. Cardano

15 Eylül itibariyle coin fiyatı: 2.54 dolar.

2 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.09’a ulaşan ancak şu anda bu seviyeden oldukça uzak olan Cardano, 2021’in başından bu yana yüzde 1266’lık bir kazanç elde etmesine rağmen, çoğu yatırımcı için çok uygun fiyatlı bir kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Coinbase’e göre Cardano; Ouroboros adı verilen ve yüksek enerji maliyetleri olmadan işlemleri doğrulayabilen bir proof-of-stake konsensüs protokolü üzerine inşa edilmiş bir blockchain platformudur. Yönetişim token’ının adını 19. yüzyıl matematikçisi Ada Lovelace’dan alan Cardano’nun (ADA) geliştiricilerine göre Ouroboros, Cardano ağının ademi merkeziyetçi bir platform olmasına izin veriyor ve güvenlikten ödün vermeden küresel gereksinimlere sürdürülebilir bir şekilde ölçeklendirme yeteneği sağlıyor.

5. Stellar

15 Eylül itibariyle coin fiyatı: 0.338 dolar

Bir ödeme ağı olan Stellar, bu ağda para birimi olarak Stellar Lumens’i kullanır. Herkes tarafından kullanılabilen ağ, büyük işlemler yapan finansal kurumları birbirine bağlamak için tasarlanmıştır. Geleneksel veya rakip blockchain ağlarından farklı olarak, bu tür işlemler Stellar ağında neredeyse anında, çok az veya hiç maliyet olmadan tamamlanabilir. Stellar Lumens’in fiyatı istikrarlı bir şekilde yükseliyor olmasına rağmen, hala coin başına 1 doların çok altında işlem görüyor.

6. Decentraland

15 Eylül itibariyle coin fiyatı: 0.855 dolar.

Decentraland, aynı adı taşıyan Ethereum-blockchain tabanlı sanal gerçeklik oyununun arkasındaki token’dır. Securities.io, Decentraland’ı, kullanıcıların içerik geliştirmek ve para kazanmak; mal ve hizmet satın almak ve diğer mülkleri ziyaret etmek için arazi satın aldığı 3B sanal bir dünya olarak tanımlar. 1.3 milyar dolarlık piyasa değeri ile bu kripto projesi bir oyundan çok daha fazlası. Hatta, 3 Eylül tarihli bir Coinbase analizi, Decentraland’ın fiyatlandırmasında yükseliş eğilimi yaşanacağıyla ilgili bir tahminde bulundu. Analize göre; LAND’ın geçtiğimiz ay piyasada düşük performans gösterdi ve 1.14 dolar ve daha yüksek hedeflere yönelmesi an meselesi.

“Geçen aylarda hepimizin öğrendiği şey, piyasadaki volatiliteye hazır olmamız gerektiğidir. Yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayla yatırım yapın ve ünlü isimlerin bir kriptoyla ilgilendiğini duyduğunuz için araştırma yapmadan yatırım yapmaktan olabildiğince kaçının. Risk toleransınızı ve finansal hedeflerinizi yalnızca siz bilirsiniz, bu nedenle kendi araştırmanızı yapmalı ve kendi kararlarınızı vermelisiniz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın