Popüler Uygulama Zoom’a Ethereum Desteği

Korona virüs salgını nedeniyle insanlar evde kalmaya devam ediyor. Bu süreçte de bazı uygulamalar daha popüler hale geldi ve çokça tercih edilir oldu. Bir uzaktan görüşme programı olan zoom da bu uygulamalardan birisi. Online olarak birden fazla kişinin görüşmesine imkan sunan Zoom, son yeniliği ile kripto sektöründe de adından söz ettirdi.

Zoom yakın zamanda blockchain tabanlı SmartSession’ı uygulamaya entegre etti. Bu sayede de ödemelerde kripto para kullanımı başladı. Uygulamanın CEO’su Erez Ben-Kiki, SmartSession’ı 3 hafta içerisinde geliştirdiklerini belirtti.

Zoom uygulamasını kullanan danışmanlar ya da online ders veren öğretmenler Ethereum ile ödeme alma şansına sahip oldu. Online görüşme gerektiren bir mesleğiniz varsa karantina günlerinde bu uygulama sayesinde para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Şu an için uygulama kullanıcıları SmartSession’ın cüzdanındaki 17 farklı itibari para birimiyle doğrudan Ethereum satın alabiliyor. Ama şimdilik böyle, Ben-Kiki’ni ilerleyen dönemlerde daha farklı para birimlerinin de destekleneceğini belirtti. Bunun yanında önümüzdeki dönemde Ethereum gibi farklı kripto paralardan uygulamaya dahil edilebilir.

Uygulama, dünyanın dört bir yanındaki insanları evden çalışmaya zorlayan korona virüs salgını ile birlikte, Zoom aktivitesinin yükseldiği bir zamanda geldi. Son olarak Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, dünya çapında koronavirüs vakalarının sayısı şu anda 2.6 milyonun üzerine çıktı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.