Popüler Trader, Litecoin ve Ethereum Yükselişlerinin Devam Etmesini Bekliyor!

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, etkileyici 2021 performansına 4.000 dolar’ın üzerinde yeni bir ATH kaydederek devam ediyor. Önemli bir piyasa hakimiyetine sahip olan en büyük altcoin’in işlem hacimleri de artıyor. Bu doğrultuda analist-trader Rekt Capital, en son Aralık 2017’de gözlemlenen ETH/BTC çifti trendine bir ışık tuttu.

“ETH/BTC, en son Aralık 2017’de kırılan bir seviyeyi kırdığından beri %50 yükseldi. İnsanlar bu yeni makro yükselişin gerçekleşmesini ne kadar zamandır bekliyorlar. Sonunda geldiğine göre fırsatı kaçırma.”

ETH/BTC grafiğine bakan analist, satın almada olası bir artışa işaret etti. Ek olarak, bugün erken saatlerde yeni bir fiyat rekoru kıran Litecoin’e de değindi.

LTC fiyatları bu hafta Bitcoin’e (BTC) karşı bir yılın en yüksek seviyesini görmek için %35 oranında artış yaşadı. Analist, kripto paranın lider altcoin Ethereum ile korelasyonu nedeniyle LTC’nin yeni bir ATH kaydetme şansının çok yüksek olduğunu belirtti.

Bununla birlikte Blockchain analitik firması Glassnode, 2021’in başından bu yana aktif Litecoin adreslerinin sayısında dramatik bir artış kaydetti ve artan LTC talebini ortaya koydu. LTC’nin aktif adres sayısı açısından Ethereum ile çok benzer bir model oluşturduğu da gözlemlendi.

NebraskanGooner isimli başka bir analist ise LTC için şunları söyledi:

“Litecoin’in sonunda 1.000 dolar’ın üzerine, hatta belki 1.500 dolar’a yaklaşacağını söylemenin gerçekçi olduğunu düşünüyorum.” 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.