Popüler Trader, Epik Ralli Öncesinde Bitcoin’in (BTC) Düşmesini Bekliyor! İşte BTC Hedefi


Son güncellenme : 26.01.2022 - 20:03

Popüler bir kripto analisti ve trader’ı, Bitcoin’in (BTC) yeniden yükselişe geçmeden önce başka bir fiyat düşüşü için hazır olduğunu düşünüyor.

Capo takma adıyla tanınan analist, Bitcoin‘in toparlanmadan önce 30.000 doların altına düşeceğini düşündüğünü söylüyor. Ancak Capo, Bitcoin 30.000 doların altında konsolide olursa boğa piyasasının resmen sona ereceğine de inanıyor.

“30.000 doların altında konsolide olursa, her şey biter. Konsolidasyon, bu seviyenin altında temiz yüksek zaman dilimi veya destekten dirence bir kırılma + dönüş anlamına gelir.

Şu anda 30.000 doların altında bir mumdan sonra oradan bir sıçrama için bahse giriyorum.”

Analistin grafiğine bakıldığında, Bitcoin fiyatının iki haftalık zaman diliminde 1999’dan 2009’a kadar S&P500’ün piyasa yapısını takip ettiği görülüyor. BTC busenaryoyu takip ederse, 30.000 doların altındaki bir hareket, Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselecek bir konuma getirir.

Analist, Binance vadeli işlemlerine çok fazla arz eklendiğini ve bunun Bitcoin’in 30.000 doların altına düşebileceği inancına katkıda bulunduğunu belirtiyor.

“Binance vadeli işlemlerine çok fazla arz eklediler… bence 30.000 doların altında gelir.”

Capo, portföyünün %80’inin şu anda dolara sabitlenmiş stablecoin Tether’de (USDT) olduğunu söylüyor. Bitcoin 41.000 doların üzerinde konsolide olursa 30.000 doların altındaki tahminin geçersiz olacağına inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?