Ocak 21, 2023

Popüler Trader Bitcoin Tahminini Verdi: Artık Bu Olmayacak!

Tecrübeli trader Tone Vays, YouTube kanalında yayınladığı yeni videoda Bitcoin fiyatına ilişkin tahmini paylaştı. Trader, BTC’de 20.000 dolarlık psikolojik alana gerilemenin artık mümkün olmadığını düşünüyor.

“Bitcoin dünkü en yüksek seviyesinin (21.650 dolar) üzerine çıkarsa bence 20.000 doların altına inmek artık çok düşük bir ihtimal olacaktır.” Trader’ın bu yorumundan bir süre sonra BTC 22.000 ve ardından 23.000 doları aşmayı başardı.

Haftalık grafiğine bakan Vays, bir göstergenin BTC‘nin uzun vadede daha fazla yukarı yönlü potansiyele sahip olduğunu gösterdiğini düşünüyor.

“RSI çok iyi durumda. RSI’ın yukarı yönde geniş bir alanı mevcut. Daha önceki en yüksek seviyesini bile kırmadı. Yani haftalık RSI hala neredeyse hiç yükseliş göstermiyor.”

RSI ya da ‘göreceli güç endeksi’ yatırımcıların trend veya trend devamlılıklarındaki potansiyel dönüşleri tespit etmek için kullandıkları bir momentum göstergesidir.

Tone Vays ayrıca Bitcoin’in 16.000 doların altına düştüğü Kasım ayında muhtemelen ayı piyasasının dibini gördüğüne inanıyor.

“Fonlama oranı, sadece BitMEX fonlama oranı nedeniyle bir dip sinyali verdi. Fonlama oranları aslında harika bir gösterge. Bana göre bu, kesinlikle değil ama büyük olasılıkla dibe vurulduğunu gösterdi.”

Bitcoin fonlama oranı

Piyasa katılımcıları fonlama oranını yakından takip etmektedir çünkü bu oran yatırımcıların kripto varlıkta aşırı yükseliş ya da düşüş eğiliminde olup olmadığını göstermektedir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Kasım 2022’de görülene benzer şekilde son derece negatif fonlama oranları, trader’ların kriptonun düşmeye devam edeceğine dair yoğun tahmini olduğunu ve bunun da ters yönde güçlü bir tepki için bir kurulum olduğunu öne sürdü.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?