Popüler Trader Altcoin Rallisi Hakkında Konuştu: Bu Sadece Başlangıç!

0

Altcoin’ler bu yıl büyük kazançlar elde etti. Ancak bazı piyasa uzmanlarına göre ralli daha yeni başlıyor. Dahası altcoin piyasası 2017 boğa döngüsündeki performansını tekrarlarlarsa, yatırımcılar %27.000 oranında çılgınca bir ralli yaşandığını görebilirler. Ez azından piyasanın yakından takip ettiği popüler bir trader böyle düşünüyor. Detaylar haberimizde.

Trader Rekt Capital’e göre, tarih bu yıl kendini tekrar ederse, altcoin yatırımcıları yüzde 27 bine kadar kazanç elde edebilirler.

Rekt Capital 3 Mayıs tarihinde paylaştığı bir Twitter gönderisinde, 2017’nin başında, altcoinler’in piyasa değerinin bir önceki döngünün pik noktasını desteğe dönüştürdüğünü belirtti. Bu pik nokta 2013’ün sonlarında gelmişti ve  desteğe dönüştürülmesinin ardından altcoin piyasası yüzde 27.623 değer kazandı. Rekt Capital, neredeyse imkansız olmasına rağmen, aynı şeyin 2021’in sonunda gerçekleşebileceğini öne sürdü.

Yalnızca son iki ayda, altcoin piyasası, 2017 yılındaki pik noktayı desteğe dönüştürdükten sonra geçtiğimiz iki ayda yüzde 119 değer kazandı. Tarih düşünüldüğü gibi tekrar ederse altcoin piyasasının, 2017’deki pik noktasından % 27,623 oranında yükselmesi halinde değer olarak kaça eşit olacak? Tam olarak 152.6 trilyon dolar. Trader “Bu sadece başlangıç,” yorumunu yaptı.

Bilindiği üzere yakın zamanda başta ETH olmak üzere Chainlink, BNB gibi birçok altcoin rekor seviyelere ulaştı. Buna karşın Bitcoin (BTC) nispeten daha zayıf ve geçen hafta Ethereum’un %28’lik kazancına kıyasla yaklaşık %11’lik kazanç elde etti. Diğer büyük altcoin’lerin birçoğu da haftalık kazançlar açısından Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Bunların altcoin sezonu göstergesine işaret ettiği düşünebilir. Belkide altcoin sezonunu başlatacak olan coin’ler, burada adı geçenler olabilir.

Bununla birlikte, BTC’yi savunmak için tartışan bir başka analist Scott Melker, öngörülebilir bir yükselişin sinyalleri için daha geniş zaman dilimlerine baktı. “Geçen yıl Bitcoin grafiğinde epeyce ‘kötü’ haftalık mum vardı” yorumunda bulundu.

Görüldüğü üzere piyasa ikiye bölünmüş durumda. Sizce boğa sezonu bitmeden devasa bir altcoin rallisi yaşanacak? Görüşlerinizi aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz!

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın