Mart 4, 2024

Popüler Meme Coin’den Güçlü Performans: Dev Ralli İle Tekrar Zirvelerde!

Meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), genel olarak olumlu piyasa duygularıyla desteklenirken kısa vadede güçlü bir performans sergiliyor. Şu anda en iyi performans gösteren dijital varlıklar arasında yer alıyor.

Mevcut hareket öncesi SHIB, yatırımcıların daha fazla fayda sağlamayı amaçlayan önemli onchain gelişmelerin ortasında olası bir kırılma beklediği için son haftalarda yatay bir ticaret modeli sergilemişti.

Son değerleme artışıyla birlikte yatırımcılar da kâr elde ediyor. Özellikle, 3 Mart’ta Finbold tarafından sağlanan verilere göre, kripto zincir içi analiz platformu IntoTheBlock’tan elde edilen veriler, mevcut SHIB sahiplerinin %63’ünün kar elde ettiğini, %32’sinin zarar ettiğini ve yalnızca %5’inin eşitlendiğini gösteriyor.

Sahiplerin dağılımına göre, %77’sinin SHIB’lerini bir yıldan uzun süredir elinde tuttuğu, %20’sinin SHIB’lerini bir ila 12 ay arasında elinde tuttuğu ve geri kalan %3’ünün ise SHIB’lerini bir yıldan az süredir elinde tuttuğu görülüyor.

Shiba Inu’nun Temel Ölçümleri Yükselişte

SHIB’in fiyatında yaşanan artış, kripto para biriminin ekosistemiyle bağlantılı temel göstergelerde belirgin bir yükselişle uyumlu. Son dönemde, sabit coinlerin yanı sıra SHIB, 24 saatlik işlem hacminde 4,2 milyar dolarla en yüksek üçüncü kripto para birimi konumunda yer aldı.

Bu artışlar, SHIB’in sosyal etkileşimlerinde de belirgin bir artışa işaret ediyor. LunarCrush’ın verilerine göre, Shiba Inu’nun sosyal etkileşimleri Şubat ayında %1.520,6 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu da meme kripto para birimleri etrafında yeni bir ilgi dalgası başlattı.

SHIB, genel piyasa duyarlılığından büyük ölçüde etkilenmesine rağmen, ağ gelişimi gibi diğer faktörlerin de değerlemesini etkilediği belirtiliyor.

Bu bağlamda, fazla token yakımı SHIB’e daha fazla fayda sağlamayı amaçlıyor. Shiba Inu yakma izleyicisi Shibburn‘ün Şubat ayında 134 işlemde 643.656.418 SHIB token’ının yakıldığını gösteren veriler, bu faaliyetin hızla devam ettiğini gösteriyor.

Shiba Inu geliştiricileri, 2023’te Shibarium adlı ikinci katman ölçeklendirme çözümünü tanıttıktan sonra ekosistemi daha da genişletmek için çalışıyor. Şu anda, Shiba Inu, SHIB token’larının değerini artırmak amacıyla Shibarium blok zincirine yeni bir gizlilik odaklı ağ eklemeyi hedefliyor.

SHIB Fiyat Analizi

Haber yazıldığı sırada SHIB, günlük yaklaşık %1 kayıpla 0,000020 dolardan işlem görüyor. Meme coin haftalık grafikte neredeyse %120 oranında yükseliş gösterdi.

shiba inu

Ayrıca, SHIB için ana odak noktası, çoğu yatırımcının kar alımına yönelmesi halinde düzeltme ihtimaliyle karşı karşıya olmasına rağmen, mevcut kazanımları sürdürmektir.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?