Ağustos 31, 2023

Popüler Meme Coin’de Yakım Oranı %239 Fırladı: 108 Milyonluk Yakım!


Shiba Inu topluluğu, SHIB token’larını toplamaya ve onları çıkmaz cüzdanlara göndermeye devam ediyor. Topluluğun ana hedefi, yakım işlemleriyle birlikte bu meme coin’in dolaşımdaki arzını azaltmak. Shibburn verilerine göre son 24 saat içinde önemli miktarda Shiba Inu yakıldı ve yakım oranı fırladı. İşte detaylar.

SHIB yakım oranı %239 arttı

Son 24 saat içinde Shibburn platformu tarafından bildirilen verilere göre, Shiba Inu üzerinde etkileyici bir yakım işlemi gerçekleşti. Toplamda 108.521.316 Shiba Inu token’ı yakılarak dolaşımdan kaldırıldı. Bu yakım işlemi, 19 farklı işlemde gerçekleştirildi ve bu süreçte Shiba Inu topluluğunun token arzını azaltmaya yönelik adımlar attığı görüldü.

Bu 19 işlemin en büyük üçüne göz atıldığında, 17.286.998 SHIB, 13.154.698 SHIB ve 12.834.567 SHIB miktarlarının dolaşımdan kaldırıldığı görülüyor. Bu büyük yakımlarla, meme coin ekosisteminin token arzının azaltılmasına ve dolayısıyla değerin potansiyel artışına katkıda bulunmayı amaçladığı düşünülüyor.

Söz konusu yakım işlemleri, genellikle projenin merkezi olmayan (decentralized) ve topluluk odaklı bir yaklaşım benimsemesinin bir parçası olarak görülüyor. Bu tür yakım işlemleri, projenin token arzını azaltarak var olan token’ların nadirliğini artırabilir ve böylece talep artışına cevap verebilir. Bununla birlikte, yarım katrilyon SHIB’in (toplam arzın yaklaşık %50’si) halihazırda yakılmış olmasına rağmen, meme coin’in fiyatı üzerinde şu ana kadar kayda değer bir etkisi olmadı.

Yakımlar Artabilir

Shiba Inu ekibinin resmi pazarlama uzmanı Lucie, dün yaptığı bir açıklamada Katman 2 çözümü Shibarium’un piyasaya sürülmesinin, dolaşımdaki SHIB arzında azalma sağlayacağını bildirdi. Fakat bunun meme coin fiyatının artacağını garanti etmediğini de ekledi.

Meme coin topluluğu bir yıldan fazla bir süredir Shibarium’un piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyordu. Shibarium operasyonları tüm hızıyla devam ederken haftalık olarak trilyonlarca SHIB’in yakılacağı umuluyor.

Bunlarının yanında geçtiğimiz Pazartesi günü yeniden başlatılan Shibarium ana ağı, giderek daha fazla kullanıcının katılmasıyla hızlı bir büyüme gösterdi. Son 24 saatte bağlantılı cüzdanların sayısı 300.000’den 431.972’ye yükseldi.

Toplam işlem sayısı da önemli bir artış göstererek yaklaşık 520.000’den 599.508’e yükseldi. Shibarium’da oluşturulan blok sayısı, bir gecede yaklaşık 14.500’lük büyümeyle 384.504’e yükseldi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?