Ocak 25, 2023

Popüler Meme Coin’de Satış Baskısı Artabilir – İşte Nedeni!


Kripto para piyasası 2023’ün ilk üç haftasında kayda değer bir yükseliş yaşadı. Şimdi ise, piyasa düzeltme aşamasına geçti. Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto paralar son 24 saat içinde değerlerinin %2-%4’ünü kaybetti. Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme coin’ler de benzer şekilde düşüş yaşadı.

Aktif adres sayısındaki düşüşün etkisi hacim tarafında da görüldü. Bu metrik son birkaç haftadır 100 milyon dolar eşiğinde ve genel olarak sabit kaldı. Aynı şey trader’ların ve yatırımcıların ilgisizliğini de ortaya çıkarıyor.

Dogecoin piyasasında satış baskısı artıyor mu?

Dogecoin’in MVRV oranı ise son zamanlarda yükseliş trendinde. 31 Aralık’ın en düşük seviyesi olan 0.79 seviyesinden, 1.04’e yükseldi. Geleneksel olarak, bu metrikteki bir yükseliş eğilimi olumlu değildir çünkü bu, piyasa değerinin gerçekleşen sermayeyi geride bıraktığını gösterir. Daha basit bir ifadeyle, piyasada satış yapma güdüsünün artması anlamına gelir.

Basın zamanında meme coin, MA’sının [0.08451 dolar] biraz üzerinde yer alıyor. Bu seviyeyi korumayı başarırsa, %61.8 Fib seviyesini geçebilir ve 0.095 dolara yükselebilir.

Bununla birlikte, mevcut piyasa koşulları devam ederse, yani piyasa düzeltmesi uzarsa ve Dogecoin piyasasındaki satış baskısı artmaya devam ederse, kısa vadede 0.776 dolara kısa bir düzeltme beklenebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : watcher.guru

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?