Şubat 27, 2024

Popüler Meme Coin Fiyatında Şaşırtıcı Yükseliş: Meme Coin Piyasasında Büyük Dalgalanma

Solana blok zincirindeyer alan ve internet meme’lerinden esinlenen bir kripto para birimi olan Dogwifhat (WIF), son 24 saatte %47 oranında yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,571 dolara ulaştı.

Bu yazının yazıldığı sırada WIF %44,41 artışla 0,543 dolardan işlem görüyordu. Solana’nın “Shiba Inu’sunu” olarak adlandırılan Dogwifhat fiyatının son 24 saatteki sıçraması, Bitcoin fiyatındaki artışla aynı döneme denk geldi.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 2021’in sonlarından bu yana ilk kez 57.000 dolar seviyesini geri aldı. Bitcoin’in fiyatı yılın başından bu yana %32 artarak, altcoinlere yönelik spekülatif ilgiyi teşvik eden uzun soluklu bir ralliyi sürdürdü.

dogwifhat fiyatındaki yükseliş dikkat çekiyor

Dogwifhat’ın temelinde yer alan Solana’nın yerel token’ı SOL da genel piyasa yükselişini yansıtarak %8 artışla basın saatine göre 111,43 dolardan işlem gördü.

Piyasadaki genel dalgalanma, meme coin fiyat artışlarının da gösterdiği gibi trader’lar arasında büyük ilgi uyandırdı.

CoinMarketCap verilerine göre, piyasa değerine göre en yüksek meme tokenları son 24 saat içinde %9,1 artarak toplam 24,45 milyar dolara ulaştı. 50’lik bir fiyat artışına sahip olan Pepe’nin yanı sıra, Dogwifhat %47’lik bir artışla meme para birimleri arasında 24 saatlik sıçramaya öncülük etti.

WIF’in 24 saatlik işlem hacmi %210 artışla 119,6 milyon dolara yükselerek fiyat artışıyla eşleşti.

Özellikle, WIF 24 Şubat’ta 0,285 dolara düştükten sonra hafta sonu boyunca artmaya devam etti. Boğalar dört günlük bir yükselişle 18 Ocak’ta belirlenen 0,531 dolar direncini aştı ve WIF’in önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı.

WIF’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra keşfedilmemiş bir bölgeye girdi, bu nedenle bundan sonra nereye gideceğini tahmin etmek zor olabilir. Mantıksal olarak, mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,571 doların üzerinde sürekli bir kırılma, onu 0,6 dolarlık bölgeye itebilir.

Öte yandan WIF, 0,47 dolarlık önceki bariyerde ara destek arayışına girebilir.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?