Ekim 3, 2023

Popüler Meme Coin %10 Düşüş Riskiyle Karşı Karşıya: Yatırımcılar Endişeli!


Pepe Coin (PEPE) fiyatı iki gün içinde %15 düşerek 3 Ekim’de 0,00000073 dolar civarında işlem gördü. Şimdi ise meme coin %10’luk bir düşüş daha yaşayabilir.

Pepe Coin Fiyat Teknik Analizi

PEPE fiyatı Eylül ayı sonunda Bitcoin’in fiyat trendlerini önemli ölçüde takip ederek ayın son haftasında %37’nin üzerinde artış gösterdi. Bunu yaparken, meme coin 0,00000085 seviyesine ulaştıktan sonra direnç olarak 50 günlük üssel hareketli ortalamasını (50 günlük EMA; aşağıdaki grafikteki turuncu dalga) yeniden test etti.

 

pepe coin

Daha sonra yaşanan düzeltmenin işlem hacimlerinde %40’lık bir artışa eşlik etmesi, Pepe coin trader’ları arasında kararlı bir aşağı yönlü hissiyat olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, 20 günlük EMA’nın (kırmızı dalga) altında daha fazla düşüş, PEPE fiyatını yerel bir destek hedefi olan 0,00000066 dolara doğru düşürme riski taşıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere On-chain göstergeler, yukarıda bahsedilen PEPE için düşüş görünümünü desteklemektedir.

Etherscan’a göre, 4. çeyreğin ilk günleri PEPE işlem sayısında hafif bir artış getirdi. Bununla birlikte, blok zinciri aktivitesi transfer miktarları, benzersiz adres sayısı ve transfer sayısı bakımından Mayıs ayındaki zirvesinin hala çok altında.

PEPE için popülerliğin zirvesi muhtemelen geçmişte kalmış olsa da, coin’in sahip sayısı, muhtemelen yükseliş “Uptober” beklentilerinden esinlenerek, önceki hafta 604 cüzdan ekledi. Lookonchain’e göre, bu cüzdanlardan biri 1,08 trilyon PEPE satın almak için 801.000 dolar harcadı.

Binance’in PEPE cüzdanı, meme coin’in dolaşımdaki arzının yaklaşık %25’ini elinde tutarak hala en zengin cüzdan konumunda. Aynı zamanda en zengin adresler arasındaki arzın %73’ünden fazlasını kontrol ederek ilk 100 cüzdan sahibi arasında yer alıyor.

 

Kaynak : coinchapter

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?