Popüler Kripto Trader’ı: BTC ve ETH’nin Boğa Koşusu İçin Bu Seviyelere Ulaşması Gerek!

Kripto analisti Justin Bennett, önde gelen iki kripto varlığı olan BTC ve ETH’nin son grafik hareketlerini analiz etti ve yükseliş kırılmalarını doğrulamak için ulaşmaları gereken seviyeleri açıkladı.

Cryptocademy bülteninin son sayısında Bennett, Bitcoin (BTC) 40.000 dolarlık destek seviyesini tutabildiği sürece, önde gelen kripto için 50.000 dolara ulaşmanın mümkün olduğunu söyledi.

“Bitcoin, bu hafta 42.000 dolarlık destekten sıçradıktan sonra sağlıklı görünüyor. Bu, haftalardır tartıştığımız 40.000 dolara uzanan bir destek alanı. 

Alıcıların yükseliş kırılmasını onaylamak ve 50.000 dolar bölgesini açmak için günlük kapanış bazında 46.000 doları alması gerekiyor.

Sadece yıllık açılışın 46.200 dolar olduğunu unutmayın, dolayısıyla bu seviye kritik bir rol oynayacak. 40.000 dolarlık bölgenin üzerinde olduğu sürece Bitcoin’i daha çok sevmeye devam ediyorum.”

Kaynak: Justin Bennett

Yazma sırasında, Bitcoin %3.35 düşüşle 41.956 dolar seviyesinde işlem görüyor. BTC Pazar gününden bu yana ilk kez 42.000 doların altına düştü.

Önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’u (ETH) da inceleyen Bennett, ETH’nin geçen yılın Kasım ayına kadar uzanan düşüş eğilimini vurgulayan bir grafik paylaştı.

“Ethereum, Kasım ayının zirvelerinden uzanan alçalan bir kanaldan çıkmaya çalışıyor… 

Ocak ayında piyasanın nasıl yanlış bir kırılma/sapma yaptığını görebilirsiniz. Bu nedenle, ETH/USDT’nin ters yönde bir trendde olduğunu görmek şaşırtıcı değil.” 

Kripto gurusu, ETH’nin kendisini 3.600 doları yeniden yakalayabileceğine ikna etmek için aşması gereken iki önemli direnç çizgisi olduğunu söyledi.

“3.120 doların üzerinde inandırıcı bir kapanış, muhtemelen ETH’nin daha yüksek seviyelerde olmasını sağlar. Ancak yine de alıcıların 3.600 doları ortaya koyan ilk higher high’ı (yeni yüksek zirve) oluşturmak için 3.280 doları çıkardığını görmek istiyorum.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.