Popüler Kripto Para Cüzdanı, Hizmetlerine Son Verdi

Popüler Güney Koreli kripto para cüzdanı Bitberry, pazarın bozulması ve Blockchain alanında bulunma belirsizliği nedeniyle hizmetlerini sona erdirdiğini açıkladı.

Yerel haber kanalı NewsTomato’ya göre, kripto para birimi cüzdanı 29 Şubat’ta kapanacak ve kullanıcılarından fonlarını çekmelerini istiyor. Müşterilerinin kriptolarını cüzdanlarından çıkarmalarına yardımcı olmak için tüm para çekme ücretlerini askıya aldı.

Kripto para cüzdanının operatörü Root One Soft, CEO’su Jang Sung-hoon, duyuruda şunları söyledi:

Blockchain endüstrisindeki pazar bozulması ve belirsizliğinden dolayı işi kapatmaya karar verdik.

Bitberry cüzdanı, Güney Kore’de oldukça popülerdi ve kullanım kolaylığı, 2018’deki lansmanından bu yana büyümesine yardımcı olan özelliklerden biri oldu. Kullanıcıların, lider mesajlaşma uygulaması olan Kakao Talk’ta kimliklerini kullanarak oturum açmalarına izin verdi. Kullanıcıların adresler yerine cep telefonu numaralarını kullanarak kripto para göndermelerini ve almalarını sağladı.

Popülerliğine rağmen, Bitberry’nin uzun süren kripto kışında finansal zorluklarla karşılaşmaya başladığı ve iyileşemediği bildirildi. Cüzdan operatörünün, popüler UpBit kripto para borsasının arkasındaki firma Dunamu’nun bir yan kuruluşu olduğunu belirtmek gerekir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.