Ocak 15, 2023

%623 Yükselebilir: Popüler Analistten İddialı Bitcoin Tahmini

Popüler bir kripto stratejisti, Bitcoin 20.000 dolarlık önemli bir psikolojik direnci kırdığı için bu yıl lider kripto için parabolik bir ralli öngörüyor.

Kripto piyasalarında Credible adıyla tanınan analist, 335.700 Twitter takipçisine, Bitcoin fiyatının “resmi olarak” ayı piyasası dip seviyesine ulaştığını söyledi.

“Dip bence resmen içeride. Geri çekilme için 18.000 doları izleyin (eğer bir geri çekilme yaşarsak).”

Bitcoin dolar grafiği

Popüler analiste göre, 21.500 doların üzerindeki bir hareket, BTC için yeni bir boğa piyasasına işaret eder ve bu da kripto para birimini önümüzdeki aylarda tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarabilir.

“Ve işte başlıyoruz… Bir sonraki ivme ya başladı ya da çok yakın ve BTC hakimiyeti beklendiği gibi mavi bölgeden fırlamaya başlıyor. BTC önümüzdeki altı ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselirken hakimiyette mega bir koşu bekleniyor.” 

Kripto para marketcap analizi

Kripto stratejisti ayrıca, Bitcoin’in mevcut piyasa yapısının, fiyatın 60.000 dolara fırlamadan önce 9.000 dolar civarında konsolide olduğu Eylül 2020 dönemini tekrarladığını düşünüyor.

Credible, Bitcoin’in uzun vadeli bir boğa piyasasının ortasında olduğunu ve geçen yılki derin düzeltmenin beş dalgalı bir yükseliş trendinin parçası olduğunu da ekliyor. Analist bu tahmininde Elliot Wave teorisinden yararlanıyor. Söz konusu  teori, dalgalar halinde tezahür eden kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin eden teknik bir analiz aracıdır. Teoriye göre, bir varlık, büyük bir trendi tersine çevrilmeden önce beş dalgalı bir döngüden geçer. Analist, BTC’nin şu anda beşinci dalga rallisine başlamanın eşiğinde olduğunu ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 150.000 dolara ulaşma yolunda olduğunu düşünüyor.

“2023’te beşinci dalganın tüm zamanların en yüksek seviyelerine kim hazır? BTC.”

Bitcoin kripto para grafik

Basın zamanında, Bitcoin 20.740 dolar seviyesinde işlem görüyor ve bu, Credible’ın hedefine ulaşması durumunda BTC fiyatının %623’ten fazla bir artış potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?