Eylül 30, 2023

Popüler Analistten Bu Altcoin’e Övgü: Yatırımcılar İçin Fırsat Olabilir!


Popüler kripto analisti Altcoin Sherpa, son analizlerinde orta ölçekli bir altcoin projesi olan Injective (INJ) hakkında oldukça olumlu bir görüş sergiledi. Sherpa, INJ’nin yüksek büyüme potansiyeli taşıdığını ve önümüzdeki haftalarda yatırımcılar için cazip bir fırsat sunabileceğini belirtti.

Altcoin Sherpa analizinde, INJ’nin grafiklerinde yüksek zaman dilimlerinde “higher low” oluştuğunu gözlemledi. Bu, varlığın fiyatının düşüş eğilimine geçmeden önce daha yüksek bir taban oluşturduğunu gösteriyor. Sherpa, bu olguyu “çok sağlıklı” olarak nitelendirdi ve bu durumun INJ’nin gelecekteki performansı için olumlu bir gösterge olduğunu vurguladı.

 “INJ: yüksek zaman diliminde, higher low (bir önceki dipten daha yukarıda yeni dip) oluştu. Bu çok sağlıklı görünüyor. Sanırım bu, önümüzdeki haftalar için körü körüne dipten satın alabileceğiniz birkaç yerden biri.”  

Analiste göre INJ’nin şu anki fiyat seviyeleri, gelecekte potansiyel bir yükselişin habercisi olabilir ve yatırımcılar için avantajlı bir alım fırsatı sunabilir. Grafiğine bakıldığında analist, altcoin’in direnç seviyesini önce 9,88 dolar, ardından 14 dolar olarak yeniden test edebileceğini düşünüyor gibi görünüyor.

Popüler analist sadece INJ’i incelemedi. Bunların yanında lider iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’u da analiz etti. Analiste göre, en büyük kripto varlıkları yakın zamanda tarihsel bir kalıba dayalı olarak önemli bir yükseliş görebilir.

“Kriptoda mevsimsellik aramak gerçekten önemli. BTC ve ETH geleneksel olarak 4. çeyrekte veya bir sonraki yılın 1. çeyreğinde son derece iyi performans gösterir. İnsanların varlıklarını Aralık ayında satıp Ocak ayında yeniden satın almaları mantıklı. Bu, en kötü ayı piyasalarında bile oluyor.”

Altcoin Sherpa aynı zamanda Ethereum’un tarihsel verilerine de bakıyor ve önümüzdeki aylarda bir ETH yükselişi öngörüyor.

“ETH de gerçekten çok belirgin. Bazen ralli Aralık ayında, bazen Ocak ayında, bazen de Kasım ayında gerçekleşiyor. Ancak genellikle yaklaşık bir ay süren güçlü bir yükseliş oluyor ve bu zamanlarda bazı mini altcoin yükselişleri yaşıyoruz. Ben şahsen Kasım ayında long pozisyonda olacağım.”

Son olarak trader, popüler altcoin Solana’nın önemli bir direnç seviyesini yeniden test ettiğini ancak SOL’un bunu desteğe çevirme konusunda belirsizliğini koruduğunu söyledi.

“SOL: bence satın almak için harika bir noktada değil, 4 saatlik grafikte 200 günlük EMA (üstel hareketli ortalama) yeniden test ediliyor, ama bir sonraki zirvenin nerede olacağını görmek gerçekten ilginç olacak diye düşünüyorum. 4 saatlik grafikte daha yüksek bir zirveye ulaşırsak piyasa yapısında bir değişiklik olabilir. İzliyorum ama henüz heyecanlanmıyorum.”

Yukarıdaki grafiğe göre Altcoin Sherpa, yükseliş senaryosunun SOL’u düşüşten önce 21 dolar aralığına göndereceğini düşünürken, düşüş senaryosunda SOL’un düşük 17 dolar aralığına yeniden döneceğini düşünüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?