Ekim 3, 2023

Popüler Analist Kaleo: Bitcoin’de Yükseliş Devam Edecek – İşte Nedeni!


Kripto para dünyası, sürekli olarak değişen ve gelişen bir alan olarak öne çıkıyor. Bitcoin, dijital varlık piyasasının öncüsü olarak kabul edilirken, son zamanlarda Bitcoin’in geleneksel finans endeksleriyle olan ilişkisi daha fazla ilgi çekmeye başladı. Popüler bir analist, Bitcoin ile S&P 500’e arasındaki ilişkiye dikkat çekti ve bir yükseliş sinyali ortaya koydu. İşte detaylar…

Popüler analist Kaleo’ya göre, Bitcoin (BTC) son dönemde S&P 500 (SPX) karşısında gösterdiği performansla dikkat çekiyor. Kaleo, Bitcoin’in SPX’e karşı tarihsel olarak yükseliş trendinden önce gelen bir kırılma modeli oluşturmaya başladığını belirtti.

“Şimdi, bana biraz daha güven veren şey, bunun devamını göreceğimize dair şu grafik: BTCUSD/US500. Kendinizi biraz daha agresif hissediyorsanız, bunun size biraz daha özgüven kazandıracağını düşünüyorum. 

Geçtiğimiz yıl yaşanan bu çaprazlara (x ile işaretli yerler) bakarsak, 2023 yılı boyunca BTC S&P 500 karşısında büyük bir düşüş trendi yaşadığında… çaprazlarda bu büyük düşüş trendi kırılmalarından birini ne zaman yaşarsak yaşayalım, oldukça iyi bir takip, iyi bir ivme gördük.” 

Analist, lider kripto paranın kararlı bir şekilde 28.000 dolar aralığına girip giremeyeceğini yakından takip ediyor ve bunun BTC’nin yükseliş ivmesini doğrulayacağını düşünüyor.

“Bunun daha da yükseleceğini düşünen taraftayım. Aradığımız çıkışa sahip olduğumuzu düşünüyorum. Gerçekten biraz daha temkinli olmak istiyorsanız, USD fiyatı açısından beklemeniz gereken seviyenin 28.000 dolar olduğunu düşünüyorum.”

Analist daha güncel bir paylaşımında Bitcoin’in dip fiyatta olduğunu vurguladı:

“Ben hala bunun bir dipten satın alma fırsatı olduğunu düşünüyorum. Bu yıl HTF’deki kırılmanın ardından bunun gibi birkaç geri çekilme gördük ve bunlar daha sonra higher high’lara (daha önceki zirveden daha yukarıda yeni zirve) dönüştü. (…) Uptober (Ekim ayının yükseliş ayı olduğunu belirten bir ifade) henüz bitmedi.”

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada son 24 saatte %1,5 düşüşle 27.561 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?