Eylül 20, 2023

Popüler Analist Bu Altcoin İçin %20’lik Yükseliş Mümkün Dedi!


Chainlink (LINK), son dönemdeki fiyat hareketleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Kripto para piyasası, 11 Eylül tarihinde yaşanan sert düşüşlerle sarsıldı ve bu durum LINK gibi altcoin’leri de etkiledi. Ancak, popüler bir analist LINK’in bu zorlu dönemden toparlanmaya hazır olduğunu düşünüyorlar.

11 Eylül’de LINK, 5,76 dolar seviyelerine kadar gerileyerek birçok yatırımcıyı endişelendirdi. Ancak, Rekt Capital adlı analist, bu düşüşün aslında varlığın düşük aralık desteği civarında olduğunu belirtti. Bu, LINK’in fiyatının daha önce belirlenmiş teknik seviyelerde destek bulduğu ve bu destekle birlikte toparlanmaya başladığı anlamına geliyor.

LINK, 11 Eylül’den bu yana kayda değer bir artış kaydetti ve bu yazı yazıldığı sırada 6,84 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Rekt Capital, bu yükselişin devam edebileceğini ve LINK’in 8,186 dolar civarındaki “en yüksek direnci tekrar ziyaret edebileceğini” tahmin ediyor. Bu, mevcut fiyat seviyesinden yaklaşık %20’lik ek bir artış anlamına geliyor.

Analist ayrıca Dogecoin’in (DOGE) temmuz ve ağustos aylarındaki kanal direncine koruduğunu düşünüyor. En büyük meme coin, Temmuz ayı sonunda yaklaşık 0,082 dolara ulaştı ve o zamandan bu yana kayda değer bir düşüş yaşadı:

“DOGE şu ana kadar kanalın tabanını destek olarak koruyor. Ana pazar yapısı hâlâ sağlam.”

Bu iki altcoin dışında Bitcoin’i de inceleyen analist en iyi kripto varlığının “erken aşama boğa piyasasında” olduğunu savunuyor. Öte yandan Bitcoin’in 2019 ve 2015 piyasa döngülerine benzer şekilde bir aşağı yönlü hareket daha görebileceği konusunda uyarıyor.

“Uzun vadeli görünüm yükselişe işaret ediyor. Ara SINAV? Önümüzdeki yedi ay boyunca son bir büyük düzeltme alabiliriz ya da alamayabiliriz. Bu gerçekleşecek mi? Eğer gerçekleşecekse, en azından buna hazır olmak akıllıca olacaktır.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?