Şubat 15, 2022

Popüler Analist Bu 3 Altcoin’in Yatırımcılarını Uyardı: Büyük Düşüş Hareketleri Gelebilir!

Kripto topluluğu tarafından yakından takip edilen bir kripto stratejisti, Ethereum rakipleri Cardano (ADA), Terra (LUNA) ve Fantom (FTM) için büyük düşüş fiyat hareketlerinin gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

Capo takma adını kullanan analist, 243.400 Twitter takipçisini, Cardano’nun son 12 ayda kendisi için çok önemli olan bir seviyeye birkaç kez dokunmasının ardından 1,00 dolardaki desteği kırmakla tehdit ettiği konusunda uyardı.

“ADA’nın ana desteğe altıncı dokunuşu. Daha ne kadar düşecek?”

Kaynak: Capo/Twitter

Teknik analizde, desteğe birden çok kez vurulması, fiyat düzeyinde talebin potansiyel tükenmesini gösterdiği için bir düşüş sinyalidir.

Aylık zaman çerçevesine bakıldığında Capo, Cardano’nun beş dalgalı yükseliş trendini büyük olasılıkla tamamladığını ve ufukta bir düşüş eğiliminin olduğunu öne sürüyor.

“Kimse bu konudan bahsetmeyecek mi?

Kaynak: Capo/Twitter

Capo, kendisini dalgalar halinde gösteren kalabalık psikolojisini gözlemleyerek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin eden teknik bir analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisine inanır. Elliott Wave’e göre tipik bir trend, büyük bir piyasa tersine dönüşü yaşamadan önce beş dalgadan geçer.

Capo ayrıca, 60 dolardaki direnci kıramadıktan sonra düşmeye devam edeceğine inandığı merkezi olmayan bir finans ödeme ağı olan Terra’yı (LUNA) da yakından takip ediyor.

“LUNA planlandığı gibi [bearish] ilerliyor.”

Kaynak: Capo/Twitter

Capo’nun radarındaki son kripto para birimi, akıllı şehirleri güçlendirmeyi amaçlayan özel bir blok zinciri ağı olan Fantom’dur (FTM). Kripto analistine göre, FTM, yükseliş piyasası yapısını (MS) kırdıktan ve 2,10 dolardaki desteği tutamadıktan sonra 1,00 dolara kadar düşmeye hazırlanıyor.

“LUNA ve diğerlerine oldukça benziyor. Bozulmuş bir yükseliş MS’sini ve üç dalgayı geride bıraktık. Büyük olasılıkla destek 1,00 dolar civarında olabilir.”

Kaynak: Capo/Twitter

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.