Eylül 15, 2023

Popüler Analist Bitcoin Stratejisini Açıkladı: “Alım Yaptım Çünkü…”


Son güncellenme : 16.09.2023 - 12:25

Popüler analist DonAlt, Bitcoin’in (BTC) bu hafta başında kısa süreliğine 25.000 dolar destek seviyesinin altına düşmesinin ardından piyasaya yeniden girdiğini açıkladı. DonAlt, kripto para piyasasında geniş bir takipçi kitlesi olan bir analist olarak, Bitcoin’in fiyat hareketlerini tahmin etme konusundaki yetkinliğiyle tanınıyor.

DonAlt, TeknikRoundup YouTube kanalından yaptığı açıklamada, Bitcoin’de yeni bir pozisyon açmadan önce iki seçenekle karşı karşıya olduğunu söyledi.

“Buradan (yaklaşık 26.000 dolar) satın almak için tartışma yapabileceğiniz noktadayız. Ve eğer yanılıyorsanız stop out olursunuz (pozisyonunuz kapatılır) ve 19.000 dolardan satın alırsın. 

Hiçbir şey yapmamayla ilgili sorun ve işlem yapmamın nedeni (azıcık, çok fazla değil ama biraz Bitcoin aldım) temel olarak, aksi durumda giriş yapmayacağımı tahmin etmemdir.”

Bitcoin dolar verisi

Analiste göre, bu ticaret fikri başarılı olursa ve Bitcoin fiyatı tekrar yükselmeye başlarsa, 30 bin dolar seviyesine ulaştığında ticaretten çıkma niyetinde.

“Hedef 30.000 doların üzerinde, bakalım nasıl olacak.” 

Bitcoin basın zamanında 26.342 dolar seviyesinde işlem görüyor. DonAlt’a göre, bu strateji mevcut seviyenin yaklaşık %5 güneyinde geçersiz kılınırsa “uygun teslimiyet” ortaya çıkacak. Analiste göre 25.000 dolar seviyesi oldukça kritik:

“Fazla bullish (yükselişte) değilim. Çok bearish (düşüşte) de değilim. Bunun genel olarak ilginç bir işlem olduğunu düşünmemin nedeni, temel olarak, eğer bu başarısız olursa… eğer burada (24.900 doların altında) kırılma yaşanırsa… sanırım teslim olmaya başlayacağız. (…) Ve 20.000 dolara gideceğiz. Yani şu anda temelde 25.000 dolar civarında bir geçersiz kılma işleminiz var.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?