Popüler Analist: Ayı Trendinin Tersine Dönebilmesi için ‘Bunun’ Gerçekleşmesi Gerekiyor!

0

Popüler kripto analisti Nicholas Merten, kripto piyasasının uzun vadeli bir konsolidasyondan geçtiğini düşünüyor ancak en iyi tüccarların şu an ki pozisyonu, “nihai düzeltmenin” sonunda bir tersine dönüş yaratacağı.

Yeni bir strateji oturumunda konuşan Merten, 496.000 YouTube abonesine, en iyi tüccarların genellikle yükselişte olduğunu ve korku azaldığında kripto varlıklarının fiyatının sonunda artacağını belirtti.

Kripto korku ve açgözlülük endeksine göre, piyasa hissiyatı Aralık ayındaki “korku”dan bu ay “aşırı korku”ya geçti ve bu da aşırı kaldıraç kullanan tüccarlar için sorun yaratabilir.

“Piyasada düşüş hissi hala mevcut olsa da, önde gelen göstergelerin çoğu tarafından son düzeltmeyi/düşüşü görmemiz gerektiği çok açık. İnsanların pozisyonlarından likiditeye uğrayacakları veya coin’leri çevirecekleri, aşırı kaldıraçlı uzun pozisyonlarında düştükleri bir pozisyonda olmalarına ihtiyacımız var.”

Trader, güçlü yatırımcıların varlıklarını artırmak için ayı piyasasından yararlanacağını, short (kısa) pozisyon alan tüccarların ise varlıklarının tasfiye riskiyle karşı karşıya kalabileceğini de ekledi.

“Herkes short (kısa) pozisyonlara yığılırken, spot piyasada short (kısa) pozisyonlar arttıkça, gerçek mali Bitcoin satın almayı seven balinalar büyük satın alımlar gerçekleştirecek.

Bu satın alımlarla Bitcoin (BTC) fiyatını daha da yükseltecekler ve duygusal trader’lar için daha fazla ‘acı tasfiyesine’ neden olacaktır, işte tüm sistem böyle çalışıyor.

Daha yüksek fiyatların görüldüğü dönemler, genellikle duygusal trader’lar ve yatırımcılardan korkulan dönemlerdir. Piyasada duygusal trader’lar, kurumların satın almaktan hoşlandığı türden fiyat hareketlerini besliyor.”

Haber hazırlandığı sırada, Bitcoin günde %5 düşüşle, 40.000 dolarlık desteği kaybetti ve şu anda 39.673 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın