Popüler Analist: Altcoinler Devasa Bir Ralliye Başlayacak, Fakat Bitcoin Düzeltme Aşamasına Girecek!

1

Popüler bir kripto stratejisti ve tüccarı, Bitcoin’in uzun süreli bir düzeltme aşamasına gireceğini öngörürken, altcoinlerin ise büyük bir fiyat rallisine girebileceğini düşünüyor.

Credible takma adıyla tanınan analist, 260.000’den fazla takipçili Twitter hesabından, Bitcoin’in dördüncü dalga düzeltmesinin tam ortasında olduğunu ve boğa döngüsünün son büyük rallisini başlatmadan önce iki olası yol izleyebileceğini belirtti.

“19 ay sonra ve işte buradayız! Bu dördüncü dalganın ne tür bir yapı oluşturduğu gerçekten önemli değil. Amaç aynı: bu yükseliş döngüsünün 5. ve son dalgasından önce yeniden birikim yapacak…”

Tüccar, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden teknik bir analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisine güveniyor.

Credible’a göre, Bitcoin’in dördüncü dalgasının BTC’nin son büyük yükselişinden önceki son düzeltici hareket olacak, bu fiyat hareketi büyük bir simetrik üçgen şeklini alabilecek yapıda.

Credible‘ın grafiğine göre, Bitcoin’in düzeltme aşaması 2022 yılına kadar uzayabilir ve Bitcoin’i 35.000 dolar civarına geri itebilir.

Analist, Bitcoin’in son dalgasına başlamadan önce gelecek yıl 40.000 dolara düşebileceği başka bir model daha öneriyor.

Bitcoin bir yeniden birikim aşamasından geçerken, altcoinlerin akıllı sözleşme platformu Ethereum‘un öncülüğünde toplanmaya hazır olduğunu söylüyor.

ETH/BTC bu seviyede kaldığı sürece, altcoinlerde bazı büyük yükseliş hareketleri için hazırlanabiliriz.”

ETH/USD paritesini de inceleyen analist, ETH’nin 4.770 doları geri alması gerektiğini söylüyor. Aksi takdirde, mevcut fiyatların reddedilmesi, ETH değerini 4.000 dolarına altına çeken bir satış olayı başlatabilir.

“Bu aşamada biraz rahatlama görüyoruz, ancak 4.400 dolara yaklaşırken dikkatli olmamız gerekiyor. Burada bazı kazanımlara kilitlenmiş durumdayım. Bölgeyi temizlemeyi başarırsak, muhtemelen yeni ATH’ye (tüm zamanların en yüksek seviyesi) gitmekte fayda var, ancak red gelirse 3.000 doların ortasına veya altına bir düşüş görebiliriz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

1 YORUM

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın