Popüler Altcoin’in Verileri Negatif: “Büyük Düşüş Gelebilir”

0
Popüler Altcoin'in Verileri Negatif:

Ethereum (ETH) son yedi gün içerisinde %23’ten fazla değer kaybetti. Şu an 1260 dolar civarında işlem gören ETH, daha fazla değer kaybetme ihtimali taşıyor. Bu düşüş ihtimalinin asıl nedeni on-chain verilerdeki yüksek sapma. İşte korkutan fiyat tahmini.

11 Kasım’da CryptoQuant üzerinden yayınlanan bir gönderide, geri çekme işlemlerinin durumu ortaya kondu. Ortaya çıkan bu durum ise Ethereum fiyatında daha fazla düzeltme olabileceğinin işaretçisi.

Nitekim verilere göre bu düşüş ihtimali bir hayli yüksek. Nitekim mevcut aşamada bir düzeltme, uzun vadede Ethereum için yararlı olacaktır. Gönderide Mayıs ve Kasım 2021’de de benzeri bir durumun ortaya çıktığı da yer aldı. Mayıs 2022’de de benzeri bir sapma meydana gelmişti.

Ethereum Uzun Vadede Güvende mi?

Glassnode tarafından yayınlanan on-chain verilere göre Ethereum’daki toplam giriş hacmi 9 Kasım’dan bu yaşana sert bir düşüş kaydetti. Düşüş, FTX borsasında yaşanan gelişmelerden de nasibini aldı. Düşük giriş oranı, yatırımcıların farklı seçenekler aradığı anlamına da geliyor olma ihtimali taşıyor. Nitekim bu veriler daha düşük satış baskısı anlamına gelirken, faaliyetlerin azalması da düşüşü tetikleyen bir diğer faktör olma ihtimali var.

Ethereum on-chain veri

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Ethereum vadeli işlem piyasasında da olumsuz tablo devam ediyor. Verilere göre son 24 saatteki işlem hacmi oldukça negatif. Binance vadeli işlem hacmi, söz konusu dönemde 8.31 milyar dolar zarar etmişti.

Bu, 2022’nin başlangıcından bu yana en kötü seviyelerinden birini gösterdi. Dolayısıyla, bu on-chain durum, önümüzdeki günlerde iyileştirilmezse, daha fazla fiyat düşüşü tahminiyle uyumlu olacaktır.

ETH verileri

Santiment, 30 günlük Piyasa Değerinin Gerçekleşmeye (MVRV) oranının-%7,723 olduğunu ortaya koydu. Bu değerde, Ethereum yatırımcılarının yakın zamanda zararda olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca, özellikle borsalarda daha önce toplanan kârlar yok oldu. Benzer şekilde, MVRV Z-skoru -0.0263’te negatifti. Bu nedenle, gerçekleşen tavan değeri, seyreltilmemiş piyasa değerinden daha değerli olma potansiyeline sahipti.

Ethereum fiyat tahmini

Bununla birlikte, Üstel Hareketli Ortalama’dan (EMA) gelen göstergeler, düzeltme zamanının gelebileceğini gösterdi. Bunun nedeni 50 EMA’nın (sarı) zaten pole pozisyonunda olması ve 20 EMA’nın (mavi) üzerine çıkmasıydı.

Sonuç olarak geçtiği zaman, satıcılar piyasanın kontrolünü ele geçirebilir. Fiyat mevcut 1.200 dolarlık bölgeden daha düşük bir seviyeye inebilir. Orta ve uzun vadede, 200 EMA (mor), düzeltmenin sonunda bir fiyat canlanmasına yol açabilir.

Santiment ETH verileri

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın