Kasım 13, 2022

Popüler Altcoin’in Verileri Negatif: “Büyük Düşüş Gelebilir”


Ethereum (ETH) son yedi gün içerisinde %23’ten fazla değer kaybetti. Şu an 1260 dolar civarında işlem gören ETH, daha fazla değer kaybetme ihtimali taşıyor. Bu düşüş ihtimalinin asıl nedeni on-chain verilerdeki yüksek sapma. İşte korkutan fiyat tahmini.

11 Kasım’da CryptoQuant üzerinden yayınlanan bir gönderide, geri çekme işlemlerinin durumu ortaya kondu. Ortaya çıkan bu durum ise Ethereum fiyatında daha fazla düzeltme olabileceğinin işaretçisi.

Nitekim verilere göre bu düşüş ihtimali bir hayli yüksek. Nitekim mevcut aşamada bir düzeltme, uzun vadede Ethereum için yararlı olacaktır. Gönderide Mayıs ve Kasım 2021’de de benzeri bir durumun ortaya çıktığı da yer aldı. Mayıs 2022’de de benzeri bir sapma meydana gelmişti.

Ethereum Uzun Vadede Güvende mi?

Glassnode tarafından yayınlanan on-chain verilere göre Ethereum’daki toplam giriş hacmi 9 Kasım’dan bu yaşana sert bir düşüş kaydetti. Düşüş, FTX borsasında yaşanan gelişmelerden de nasibini aldı. Düşük giriş oranı, yatırımcıların farklı seçenekler aradığı anlamına da geliyor olma ihtimali taşıyor. Nitekim bu veriler daha düşük satış baskısı anlamına gelirken, faaliyetlerin azalması da düşüşü tetikleyen bir diğer faktör olma ihtimali var.

Ethereum on-chain veri

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Ethereum vadeli işlem piyasasında da olumsuz tablo devam ediyor. Verilere göre son 24 saatteki işlem hacmi oldukça negatif. Binance vadeli işlem hacmi, söz konusu dönemde 8.31 milyar dolar zarar etmişti.

Bu, 2022’nin başlangıcından bu yana en kötü seviyelerinden birini gösterdi. Dolayısıyla, bu on-chain durum, önümüzdeki günlerde iyileştirilmezse, daha fazla fiyat düşüşü tahminiyle uyumlu olacaktır.

ETH verileri

Santiment, 30 günlük Piyasa Değerinin Gerçekleşmeye (MVRV) oranının-%7,723 olduğunu ortaya koydu. Bu değerde, Ethereum yatırımcılarının yakın zamanda zararda olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca, özellikle borsalarda daha önce toplanan kârlar yok oldu. Benzer şekilde, MVRV Z-skoru -0.0263’te negatifti. Bu nedenle, gerçekleşen tavan değeri, seyreltilmemiş piyasa değerinden daha değerli olma potansiyeline sahipti.

Ethereum fiyat tahmini

Bununla birlikte, Üstel Hareketli Ortalama’dan (EMA) gelen göstergeler, düzeltme zamanının gelebileceğini gösterdi. Bunun nedeni 50 EMA’nın (sarı) zaten pole pozisyonunda olması ve 20 EMA’nın (mavi) üzerine çıkmasıydı.

Sonuç olarak geçtiği zaman, satıcılar piyasanın kontrolünü ele geçirebilir. Fiyat mevcut 1.200 dolarlık bölgeden daha düşük bir seviyeye inebilir. Orta ve uzun vadede, 200 EMA (mor), düzeltmenin sonunda bir fiyat canlanmasına yol açabilir.

Santiment ETH verileri

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?