Popüler Altcoin’in Etkinliği %60 Arttı, Yükseliş Yolda mı?


Kripto para piyasası konsolide olmaya devam ederken, hisse kanıtı (PoS) ağı Algorand (ALGO) da dahil olmak üzere bazı varlıkların on-chain etkinliğinde kayda değer artışlar kaydedildi.

CoinMetrics tarafından 18 Ekim 2022 tarihinde derlenen verilere göre Algorand, günlük aktif adres sayısında %60’a varan yükseliş kaydederek önceki haftaya kıyasla güçlü bir büyüme kaydetmeye devam etti.

Verilerde de görülebileceği gibi, Algorand’ın yedi günlük ortalaması 104.000 aktif adres, sadece günlük ortalama 378.000 aktif adresle on-chain aktivite miktarını %75 artıran Litecoin‘den (LTC) sonra ikinci sırada yer alıyor.

Algorand on-chain veri

Karşılaştırılacak olursa, Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) on-chain aktivitelerini sadece %6 oranında arttırırken, Ethereum Classic (ETC)  %1, Bitcoin (BTC) %7 düşüş kaydetti.

Gruptaki en büyük ‘kaybeden’, açık kaynaklı blockchain ağı Internet Computer (ICP) oldu, veriler geçtiğimiz haftaya kıyasla %23 oranında azaldı ve günde yalnızca 3.000 aktif adres oranına sahipti.

Diğer dijital varlık türleri açısından, ICP’ye, haftalık zincirleme aktivitesinde %32 kaybeden ve 1.000’den az aktif günlük adrese sahip olan stablecoin Gemini Dollar (GUSD) eşlik ediyor.

Bitcoin ve kripto para verileri

Algorand Fiyat Analizi

Bu arada, Algorand’ın yerel token’ı ALGO, önceki 24 saate göre %2,38 ve yedi gün öncesine göre %1,50’lik bir düşüşü temsil eden 0,3143 dolardan işlem görüyordu.

Algorand fiyat analizi

Koinfinans.com tarafından bildirilen habere göre ALGO’nun piyasa değeri şu anda 2,20 milyar dolar seviyesinde yer alıyor ve en değerli 30. kripto varlık olarak listede yer alıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?