Ocak 20, 2024

Popüler Altcoin’den Beklenen Geri Dönüş Sinyalleri Gelmeye Başladı: Yükseliş Devam Edecek Mi?


Popüler altcoin Litecoin (LTC) bugün piyasada en iyi performans gösteren altcoinlerden biri oldu. Altcoin son 24 saat içinde %5’ten fazla bir artışla 71,21 dolara ulaştı. Bu bağlamda geçtiğimiz ay boyunca devam eden kayıpların bir kısmını telafi etmeyi başardı.

Litecoin fiyat grafiği

Litecoin piyasadaki hakimiyetini büyük bir farkla kaybetti. Litecoin’in geçen yıl Ağustos ayında yarı yarıya değer kaybetmesi, yeni katılımcıların ortaya çıkmasıyla en büyük sermayeli kripto para birimlerinin ilk 10’undan çıkarılmasının yanı sıra, buna karşılık gelen bir yükseliş fiyat artışı bekleyen yatırımcıları etkilemeyi başaramadı.

Nihayetinde altcoin, fiyatı geçen yılın Ağustos ayından bugüne kadar 90 dolar fiyat işaretinin altında kaldığı için ayıların hakimiyeti altına girdi. Mevcut Litecoin görünümü bu yerel yüksek seviye kadar yükseliş göstermese de, coin o zamandan bu yana en düşük fiyat noktasın olan 58,8 dolardan şu anda işlem gördüğü yere kadar büyüdü.

LTC için 70 dolarlık direnç bölgesinin tersine çevrilmesi ve bu seviyenin desteğe dönüşmesi, kendisi için yeni bir yükseliş rotası çizme konusundaki inatçılığının altını çiziyor. Özellikle, Litecoin bu seviyeyi koruyor ve 80 dolarlık bir sonraki mega dirence doğru potansiyel bir yükseliş göz ardı edilemez.

Dikkat Edilmesi Gereken Litecoin Katalizörleri

Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) gibi nispeten daha yeni protokoller karşısında piyasadaki düşük hakimiyetine rağmen LTC, değer transferi için Bitcoin’e (BTC) uygun bir alternatif olarak parlaklığını korumuştur.

Daha hızlı ve daha ucuz bir ödeme modu olarak rolünde yeni kilometre taşları kaydedilirken, Inscription trendi de protokolü sarıyor ve aktif adreslerinde bir sıçramaya daha katkıda bulunuyor. Litecoin’in gelecekteki büyümesi, yeni onaylanan ve piyasaya sürülen spot Bitcoin ETF ürünlerinin etkisinin yanı sıra bu benzersiz özellikler tarafından katalize edilecektir.

Kaynak : u.today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?