Ocak 10, 2024

Popüler Altcoin’den Beklenen Geri Dönüş Sinyalleri Gelmeye Başladı Mı: Analistler Açıkladı!


Son güncellenme : 10.01.2024 - 21:28

Popüler altcoin Litecoin fiyatı Temmuz 2023’ten bu yana düşüş gösterdi. Ancak bu hafta uzun vadeli bir destek seviyesine geri döndü.

Fiyat dün sıçrayarak günlük zaman diliminde bir boğa mum çubuğu oluşturdu.

Litecoin Desteğe Geri Dönüyor

Haftalık zaman diliminde yapılan teknik analiz, LTC fiyatının Temmuz 2023’te 115 dolara ulaşmasından bu yana düştüğünü gösteriyor. Bu düşüş Ağustos ayında 56 dolara kadar gerilemiştir.

Kısa bir sıçrama ve ardından gelen düşüşün ardından, LTC fiyatı geçen hafta daha yüksek bir düşük seviye oluşturdu (yeşil simge).

Altcoin fiyatındaki sıçrama, Haziran 2022’den beri var olan uzun vadeli yükselen destek trend çizgisini ve aralıklı olarak hem destek hem de direnç görevi gören yatay bir alanı doğruladı.

litecoin fiyat grafiği

Yatırımcılar RSI’ı bir piyasanın aşırı alım ya da aşırı satım durumunda olup olmadığını ve bir varlığın biriktirilip biriktirilmeyeceğini ya da satılıp satılmayacağını değerlendirmek için bir momentum göstergesi olarak kullanır.

RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı doğruysa boğalar hala avantajlıdır. Ancak değer 50’nin altındaysa bunun tersi geçerlidir. Haftalık RSI değeri 50’de, bu da belirsiz bir trendin işareti.

Analistler Ne Diyor?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere X’teki kripto para trader’ları ve analistleri, gelecekteki LTC fiyat eğilimi konusunda karışık bir görüşe sahip.

Joao Devesa, uzun vadeli bir formasyondan potansiyel bir kopuş nedeniyle LTC fiyatının yakında önemli ölçüde artacağına inanıyor.

litecoin fiyat analizi

Ancak Diamond Hands düşüş eğiliminde. Kırılmalarının aşağı yönlü hareketleri tetiklemesi muhtemel olan iki yükselen paralel kanala dikkat çekti.

LTC Fiyat Tahmini: Daha Fazla Düşüş mü Yoksa Trendin Tersine Dönmesi mi?

Haftalık zaman dilimine benzer şekilde, 2 günlük grafik de trendin yönünü teyit etmiyor. Ancak dalga sayısı yükseliş eğilimindedir. Elliott Dalga teorisi, bir trendin yönünü belirlemek için yinelenen uzun vadeli fiyat modellerinin ve yatırımcı psikolojisinin analizini içerir.

En olası dalga sayımı, fiyatın Haziran 2022’de başlayan beş dalgalı bir yukarı hareketi ve bir A-B-C düzeltici yapıyı tamamladığını göstermektedir.

Eğer öyleyse, Litecoin Eylül 2023’te başka bir yukarı yönlü hareket (beyaz) başlatmıştır. Bu yukarı yönlü hareketler aynı uzunlukta olursa, LTC %80 artacak ve bir sonraki dirence 122 dolardan ulaşacaktır.

litecpin grafik

Bu yükseliş LTC fiyat tahminine rağmen, Eylül 2023’ün en düşük seviyesi olan 57,30 doların (kırmızı) altına düşülmesi yükseliş sayımını geçersiz kılacaktır. Ardından, LTC %30 düşüşle 48 dolardaki en yakın desteğe gerileyebilir.

Kaynak : Bein Crypto

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?