Nisan 12, 2024

Popüler Altcoin’de Yeni Yükseliş Dalgası Geliyor: Analistin Tahmini


Altcoin piyasaları, hızlı değişimler ve dalgalanmalarla dolu olduğundan, yatırımcılar ve analistler sürekli olarak piyasa trendlerini ve varlık fiyatlarını analiz etmektedirler. Bu bağlamda, sektörde tanınmış bir analist olan Bluntz’un Solana (SOL) hakkındaki analizi dikkat çekti.

Bluntz’a göre, Solana’nın yakın gelecekte önemli bir yükseliş yaşayabileceği öngörülmektedir. Bluntz’un analizine göre, Solana son zamanlarda dolar karşısında bir düşüş yaşamış gibi görünse de, kısa vadeli olarak bu düşüş aşamasını tamamlamış olabilir. Bluntz, Elliot Dalga teorisini temel alan teknik analizinde, Solana’nın 162 dolar civarında bir dip yaparak üç dalgalı bir düşüş formasyonunu tamamladığını öne sürüyor. Bu durum, altcoin fiyatının şu anda yükseliş eğilimine girmiş olabileceğini işaret ediyor.

Elliot Dalga teorisi, dalgalar halinde tezahür eden ve kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin eden teknik bir analiz aracıdır. Söz konusu teoriye göre, bir varlık ana eğiliminde beş dalgalı bir düzende hareket eder, düzeltme ise üç dalgalı bir düzende gerçekleşir.

Solana’nın fiyatı, Ekim 2023’te görülen en düşük seviyeden %722’lik bir artışla 175 dolardan işlem görmektedir. Bu da Bluntz’un öngörüsünün gerçekleşme ihtimalini güçlendirmektedir.

Bluntz’un analizinde dikkat çeken bir diğer nokta, Solana’nın Bitcoin karşısında gösterdiği performanstır. Dört saatlik grafiklerde yükseliş eğilimi gösteren Solana’nın, Solana/Bitcoin fiyatının düşüş eğiliminde olduğu belirtilmektedir. Ancak, Göreceli Güç Endeksi (RSI) okumalarının yükseliş eğiliminde olduğu gözlemlenmektedir. Bluntz’un bu gözlemi, Solana/Bitcoin grafiğinin son dalgada üç dalgalı düşüş eğilimini kapsayan aşağı yönlü beş dalgalı bir deseni tamamlamış olabileceğini düşündürmektedir.

RSI, tipik olarak aşırı satış ve aşırı alım koşullarını belirlemek için kullanılan bir momentum göstergesidir ve değerleri 0 ile 100 arasında değişir.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?