Eylül 2, 2023

Popüler Altcoin’de Tarihi Teklif Kabul Edildi: İşte Olacak Tüm Değişiklikler!


dYdX topluluğu, merkezi olmayan borsanın (DEX) Ethereum’dan ayrılması ve bağımsız Katman-1 blok zincirinde piyasaya sürülmesine  yönelik adımını attı. Sürüm 4’e yükseltme önerisini oybirliğiyle resmen kabul edildi.

Kripto alanında lider bir piyasa yapıcı olan Wintermute tarafından ortaya atılan bu teklif, dYdX’in yönetim kurulundan aşağıdakiler de dahil olmak üzere yaklaşan protokol iyileştirmeleri için ön fikir birliği sağlamıştır:

dYdX v4 Yükselmesi

Kritik ilk değişiklik, platforma gelişmiş işlevsellik ve özellikler getirmeyi vaat eden ve merakla beklenen bir gelişme olan dYdX v4’e yükseltmesi olacak. Bu yükselmeyi takiben token, ağın bağımsız ekosisteminin temel taşı olacak olan dYdX Zincirinin yerel tokenine dönüştürülmesi olacak.

Token’ların Ethereum blok zincirinden yerel bir zincire geçişini kolaylaştırmak için tek yönlü bir köprü kurulmasına karar verildi. Bu köprü, mevcut kullanıcılar ve token sahipleri için sorunsuz bir geçiş sağlamayı amaçlamakta.

Ethereum tabanlı bir token olan wethDYDX’in dağıtımı, hem v3 hem de v4 için idari ve yardımcı işlevleri yerine getirmek üzere gerçekleştirilecektir. Bu entegrasyon, geçiş sürecinde süreklilik ve destek sağlayacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ilk üç değişiklik, mevcut akıllı sözleşmelerde önemli bir ayarlama gerektirmeyecektir. Ancak, wethDYDX ile ilgili teklif, token dağıtımı için daha derinlemesine bir oylama süreci gerektirecektir.

Teklife göre Wintermute, doğrulayıcıları dYdX Zinciri üzerinde token’ın yeniden dağıtım sürecini başlatırken vakıf tarafından yetkilendirilen Ethereum Akıllı Sözleşmesini referans almaya teşvik etmektedir. Snapshot önerisi, 10 milyonu Wintermute’dan olmak üzere gerekli 20 milyon oyla kabul edildi. Bir sonraki aşama 1 Eylül – 8 Eylül tarihleri arasında yapılması planlanan bir oylamayı da içeriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?