Mart 13, 2024

Popüler Altcoin’de Bu Gelişmenin Ardından Balina Hereketleri Dikkat Çekti: İşte Gelişmeler!

Sıcak bir gelişme olarak Ethereum Dencun yükseltmesi artık yayında ve Ethereum ile daha geniş kripto toplulukları arasında büyük heyecan yaratıyor. Bu önemli güncelleme, ağdaki ücretleri düşürerek tıkanıklığı azaltmaya ve ölçeklenebilirliği artırmaya yardımcı olacak.

Dencun yükseltmesinin belirgin bir etkisi, özellikle “protodanksharding” olarak bilinen EIP-4844’ün geçici veri bloblarının uygulanmasıdır. Bu değişiklik, L2 işlem ücretlerini azaltacak ve böylece Ethereum’un yeni bir ölçeklenebilirlik çağına adım atmasına olanak tanıyacak. Bu, Ethereum topluluğunda büyük bir heyecan ve umut yaratıyor.

ETH topluluğu merakla beklenen Dencun yükseltmesini kutlarken, büyük bir ETH transferi piyasanın dikkatini çekti. Bir balina, yani elinde büyük miktarda kripto para bulunduran bir kişi ya da kurum, kripto borsaları Binance ve Bitfinex’e 15.000 ETH yatırdı. Bu kadar büyük miktarda ETH’nin borsaya yatırılması tipik olarak potansiyel bir satışa işaret eder. Dolayısıyla bu beklenmedik hareket, özellikle Dencun yükseltmesinin lansmanına denk geldiği için kripto topluluğu içinde spekülasyonlara ve entrikalara yol açtı. Lookonchain’e göre, bir balina 60,3 milyon dolar değerindeki 15.078 ETH’yi çekerek Binance ve Bitfinex’e yatırdı.

Bu hamleyi oldukça olağandışı kılan şey, Dencun’un yükseltmesinin ETH fiyatı için olumlu bir katalizör olması beklenirken, bu durumun balinaların piyasa üzerindeki ani etkisine olan güveni hakkında spekülasyonlara yol açmasıdır. Ancak, Lookonchain’e göre, balinanın borçlarını ödemek için ETH varlıklarını satabileceği düşünülmektedir. Bu nedenle durum tam olarak beklenildiği gibi olmayabilir. Balinanın Spark üzerinde 110 milyon DAI borcu ve 1,57 sağlık oranı bulunuyor.

Balina Hareketleri

Kripto veri izleyicisi Whale Alert, Dencun yükseltmesi öncesi ve sırasında önemli ETH hareketlerini bildirdi. Bilinmeyen bir cüzdandan Kraken borsasına toplam değeri 41.011.423 dolar olan 10.132 ETH aktarıldı. Dencun yükseltmesinden saatler önce, 18.560 ETH’nin toplam değeri 75.324.186 dolar olan Binance’ten bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı. Ayrıca, diğer büyük işlemlerin yanı sıra toplam değeri 992.516.261 dolar olan 244.550 ETH ve 202.898.923 dolar değerinde 50.000 ETH de bilinmeyen cüzdanlar arasında taşındı. Ortam sakinleştikçe, topluluk Ethereum Dencun yükseltmesinin piyasa ve büyük ölçüde bilinmeyen ETH fiyatı üzerindeki potansiyel etkisini görmek için sabırsızlanıyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?